‘Ultiem zoenoffer moet tweedeklassers van format overtuigen’

door
‘Ultiem zoenoffer moet tweedeklassers van format overtuigen’

Er ligt een nieuw competitieformat op tafel met achttien eersteklassers en geen Play-Offs. Vooral de Challenger Pro League-clubs lijken de dupe worden want er werden ook beloftes gaan voor beloftenteams van de topclubs. Het Laatste Nieuws laat weten dat er nu een ‘ultiem zoenoffer’ op tafel komt.

Om het nieuwe format te bevestigen moet er een tweederdemeerderheid gestemd worden. Daarvoor moeten ook minstens drie tweedeklassers akkoord gaan en daar knelt het schoentje. Toch is er hoop… ‘Dat lag de voorbije dagen moeilijk. Maar de voorbije 24 uur is er druk gelobbyd achter de schermen’, klinkt het.

Geld, geld en nog eens geld

Een ‘zoenoffer’ moet ook de Challenger Pro League over de streep trekken. ‘Een verhoogde solidariteitsbijdrage voor de tweedeklassers. Zij krijgen momenteel een kleine 4 miljoen euro. Dat bedrag zou bij een competitiehervorming opgekrikt worden naar zo'n 5,5 miljoen euro’, klinkt het.

Momenteel komen de beleidsbepalers samen om over het nieuwe format te stemmen. Een ouderwetse competitie met achttien eersteklassers. In de tweede klasse zullen veertien, vijftien of zestien clubs actief zijn afhankelijk van de sportieve uitkomst. De hamvraag is ook of de hervorming al vanaf volgend seizoen zal worden doorgevoerd.

Juridische stappen dreigen

Dat zou betekenen dat er dit seizoen geen enkele ploeg rechtstreeks zal degraderen uit de Jupiler Pro League. Verschillende clubs dreigen al met juridische stappen omdat er dan over competitievervalsing kan worden gesproken. Overigens is er ook onvrede om vier beloftenteams te verankeren in tweede klasse.

POLL: Denk jij dat extra geld de tweedeklassers over de streep kan trekken?

Meest recent

Kevin De Bruyne is het beu en trekt naar de rechtbank

Kevin De Bruyne zit bij Manchester City midden in een storm van geruchten. Blijft de middenvelder of ...

2
2
Disciplinair Comité velt opvallend oordeel over tirade Coleman

Er was de voorbije dagen veel te doen over de acties van Bart Verhaeghe, die na de nederlaag van ...

2
2
'Antwerp zet zinnen op nieuwe transferjackpot'

De voorbije mercato's liet Antwerp al heel wat goudhaantjes vertrekken, inclusief ook deze winter ...

2
2
'Nog een talent laat Rode Duivels links liggen'

In maart komt er een nieuwe interlandperiode aan en dat betekent dat heel wat spelers de knoop ...

2
2
Zo denken supporters over nieuw format Jupiler Pro League

Het heeft heel wat moeite gekost, maar donderdag zijn de Belgische profclubs er eindelijk in ...

3
3
Woede over nieuw format: "Slechte zaak voor Belgisch voetbal"

De Pro League wist donderdagmiddag eindelijk tot een akkoord te komen: vanaf het seizoen 2026/27 ...

2
2
'Bayern zorgt voor grote schok: aanbod ingetrokken'

Bij Bayern München zijn het drukke tijden, want de club moet afrekenen met héél ...

2
2
Knoop is doorgehakt: JPL terug met 18 zonder play-offs

Donderdagvoormiddag kwam de Pro League bijeen voor een Algemene Vergadering met één ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'De Bruyne beslist, Anderlecht hoopt op smaakmaker'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

2
2
Deschacht maakt korte metten met twee Anderlecht-spelers

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit werd in Europa uitgeschakeld door ...

2
2
Royal Antwerp FC en De Roeck incasseren zware domper

Royal Antwerp FC is op weg om zich te plaatsen voor de Champions Play-Offs, maar The Great Old moet ...

2
2
‘Ultiem zoenoffer moet tweedeklassers van format overtuigen’

Er ligt een nieuw competitieformat op tafel met achttien eersteklassers en geen Play-Offs. Vooral de ...

2
2
Baseggio keihard: "Dat is hét probleem van Anderlecht"

Anderlecht blikt terug op een pijnlijke week, met eerst de uitschakeling door Fenerbahçe in ...

2
2
'Lyon wil Fofana vervangen door andere Belg'

In zijn extreme verjongingskuur liet Domenico Tedesco in het najaar heel wat spelers debuteren bij ...

2
2
Terugkerende Courtois weer aangepakt: "Egoïstisch"

Wanneer de Rode Duivels in maart een eerste keer verzamelen onder Rudi Garcia, zal dat in principe ...

2
2
Torpedeert deze passage nieuwe format van JPL?

Donderdag is een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want de Pro League moet op zijn ...

2
2
Garcia doet opmerkelijk boekje open over Rode Duivels

Binnen enkele weken is Rudi Garcia een eerste keer aan zet als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

2
2
Kanu (ex-Anderlecht) werkt aan nieuwe carrière in België

Een maand geleden was er het verrassende bericht dat Kanu terugkeerde naar België. Hij was ...

2
2
Crisis bij PSV: speler luidt de alarmbel, Bosz aan zet

PSV is al vele weken de weg helemaal kwijt. Het heeft te maken met een crisis à la Manchester ...

2
2
Antwerp haalt slag thuis: "Zette veel stappen voorwaarts"

Bij Royal Antwerp FC zetten ze steeds meer in op de eigen jeugd. Dat moet ook, aangezien de club ...

2
2

Meer sportnieuws