STVV boekte afgelopen weekend een levensbelangrijke zege tegen KV Kortrijk en hield daardoor zijn kansen om de Play-Downs te onlopen intact. Maar lang niet iedereen maakte een goede beurt bij de Kanaries. Zo kwam Didier Lamkel Zé andermaal erg matig voor de dag.
De Kameroense aanvaller begon het seizoen in Turkije maar raakte daar al snel op een zijspoor en dus werd zijn contract in onderling overleg ontbonden. Daar wist STVV van te profiteren. Coach Felice Mazzu gelooft dat hij Lamkel Zé op het juiste spoor kan houden, dus werd een transfervrije overgang naar Stayen beklonken.
Poulain van Mazzu
Vrijwel meteen kreeg het voormalige enfant terrible van Antwerp FC een basisplaats. En in zijn eerste wedstrijden was hij ook van belang, denk aan zijn doelpunten tegen Antwerp en Club Brugge. Maar de laatste weken haalt Lamkel Zé niet langer zijn gewenste niveau. Desondanks blijft Mazzu volop zijn kaart trekken.
Analist Stef Wijnants begrijpt dan ook niets van die keuze. "Waarom blijft Mazzu halsstarrig vasthouden aan Lamkel Zé? Is hij het spoor bijster?", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Ik erger me al vele weken aan Lamkel Zé. Nu heeft ook het publiek stilaan zijn buik vol van hem. Tegen Kortrijk heeft hij geen drie dingen goed gedaan. En dat voor de zoveelste wedstrijd op rij."
Kansen voor Ferrari
Door telkens de kaart van Lamkel Zé te trekken, betalen andere spelers het gelag. Iets wat men ook al bij 'Extra Time' opmerkte. Tegen KV Kortrijk moesten Adriano Bertaccini en Andres Ferrari bijvoorbeeld op de bank starten, terwijl ze dit seizoen toch al hun waarde hebben bewezen. Dat deden de twee aanvallers zaterdag overigens opnieuw door als invallers twee belangrijke goals voor hun rekening te nemen.
Wijnants vindt dan ook dat zij weer de voorkeur op Lamkel Zé moeten krijgen. "Hopelijk heeft deze wedstrijd Mazzu zijn ogen eindelijk geopend en durft hij nu ook in te zien waar hij veel te lang blind voor is gebleven. Lamkel Zé brengt niets bij, Ferrari des te meer. Alleen tegen Club Brugge was hij een meerwaarde, voor de rest heeft hij deze ploeg nog niets bijgebracht."