Feldhoffer doet pijnlijke onthulling na Europese opdoffer

door
Feldhoffer doet pijnlijke onthulling na Europese opdoffer

Behoudens een heus mirakel volgende week in Brugge, zit de Conference League-campagne van Cercle Brugge erop. Groen-Zwart verloor namelijk met 3-0 in de heenmatch tegen Jagiellonia Bialystok. De rode kaart van Abu Francis was daarbij het kantelpunt, al was die voor hetzelfde geld voorkomen.

Terwijl Cercle in eigen land nog volop moet knokken voor het behoud, mocht de Europese campagne wél gezien worden. Tijdens de League Phase van de UECL werd de Vereniging knap achtste. Hierdoor mocht het de tussenronde overslaan en ging het rechtstreeks naar de 1/8ste finales.

Daarin vormde de Poolse kampioen Jagiellonia Bialystok de tegenstander van dienst. Tijdens de heenmatch hield Cercle ook lange tijd goed stand. In de eerste helft was het zelfs de betere ploeg. Maar na een uur spelen kantelde de match in het voordeel van de thuisploeg toen Francis zijn tweede gele kaart pakte.

Wissel één minuut te laat

Met een man minder tussen de lijnen slikte Cercle al snel een eerste tegentreffer, waarna de Polen uiteindelijk nog uitliepen tot 3-0. De uitsluiting van Francis was dus doorslaggevend. Nochtans flirtte de middenvelder al een tijdje met zijn tweede geel. Achteraf bleek echter dat het de bedoeling was om hem naar de kant te halen.

Alles was zelfs al in gereedheid gebracht om Francis te wisselen, maar die beslissing kwam dus net te laat. "We hadden een wissel voorzien, maar die kwam één minuut te laat...", onthulde coach Ferdinand Feldhoffer achteraf bij Het Laatste Nieuws. "De rode kaart was een gamechanger. Voordien hadden we nog een grote kans gemist, maar vanaf toen liep het mis."

Mentale dreun voor derby

In ieder geval lijkt het Europese avontuur er zo goed als op te zitten. Bovendien vormde deze zware nederlaag een mentale opdoffer in aanloop naar de derby van komende zondag tegen Club Brugge. "Voor de match schatte ik onze kansen fifty-fifty in, maar nu is onze kans nog erg klein. Het wordt erg moeilijk om minimum drie goals te maken tegen Jagiellonia. Onze focus ligt nu helemaal op zondag. Een big game, de derby. We hebben de punten nodig. Het is nu aan ons om de spelers weer in de goeie mood te krijgen", aldus Feldhoffer.

POLL: De Europese van Cercle is sowieso geslaagd ...

Meest recent

AA Gent meldt heuglijk nieuws: contract tot medio 2028

De nul is van het bord voor AA Gent, dat op het veld van Antwerp een eerste zege boekte in deze ...

8
8
Club Brugge bibbert: einde seizoen voor steunpilaar?

Met een negen op negen schoot Club Brugge prima uit de startblokken in de Champions' Play-Offs. Met ...

142
142
'Renard op dreef: volgend transfertarget Anderlecht bekend'

Anderlecht gaat straks een drukke zomer tegemoet, en dus speurt Olivier Renard nu al volop naar vers ...

89
89
‘Rod Duivel wil terugkeren naar Standard’

De voorbije jaren keerden heel wat (ex-)Rode Duivels al terug naar de Jupiler Pro League, met ...

69
69
'Club Brugge slaat transfervrije slag bij KRC Genk'

Vorig weekend wist Club Brugge een tik uit te delen aan KRC Genk in de titelstrijd door hun ...

291
291
Beerschot komt met belangrijk licentienieuws

De ontknoping van het Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden, maar er zijn toch nog heel ...

84
84
'Club Brugge plant pikante raid op AA Gent'

Bij Club Brugge zijn ze al volop bezig met de voorbereiding op volgend seizoen. Er moeten immers nog ...

290
290
'Bom bij Real Madrid: Ancelotti nog voor einde seizoen weg'

De voorbije dagen geloofden ze bij Real Madrid rotsvast in een remontada, maar die kwam er ...

139
139
'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

61
61
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

277
277
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

179
179
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

396
396
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

199
199
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

227
227
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

204
204
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

200
200
'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

122
122
Gebrek aan leiders Anderlecht: Boeckx geeft oplossing

Zondag krijgt Anderlecht het bezoek van Antwerp en dan zal Paars-Wit zich absoluut moeten herpakken. ...

300
300
Volgende smaakmaker hint naar vertrek bij Westerlo

Westerlo moest dit seizoen opnieuw tot het einde knokken om de play-downs te vermijden en dat was ...

144
144

Meer sportnieuws