Verdict over blessure Toby Alderweireld: “Normaal gezien…”

door
Verdict over blessure Toby Alderweireld: “Normaal gezien…”

Toby Alderweireld stopt aan het einde van het seizoen met voetballen en de verdediger hoopte nog een laatste keer te schitteren in de Champions Play-Offs. Royal Antwerp FC doet niet meer mee om de titel, maar de voormalige Rode Duivel wilde toch in schoonheid afsluiten op de Bosuil.

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie liep het echter compleet mis. De 36-jarige Alderweireld moest tegen Standard Luik geblesseerd naar de kant. Antwerp bevestigde al dat de aanvoerder een scheur in de quadriceps heeft opgelopen. Alderweireld zelf zit eveneens in zak en as.

Ferme domper

Op de webstek bevestigde Antwerp de ferme domper. "In de slotfase van de wedstrijd gisteren tegen Standard verliet Toby Alderweireld geblesseerd het veld. Uit onderzoek is gebleken dat hij een scheur in de quadriceps heeft. Herstel bij dergelijke blessures neemt vaak een aanzienlijke periode in beslag, waardoor het optreden van Toby in de Play-Offs helaas onzeker is. Vanaf vandaag staat alles in het teken van zijn revalidatie.”

Op Instagram reageerde Alderweireld aangeslagen. "Ik had dit nooit verwacht. Ik heb er geen woorden voor op dit moment. Wat ik wel weet, is dat ik er alles aan zal doen om het mooie shirt nog eens te kunnen dragen, om nog een keer kapitein te zijn van de mooiste club in de wereld. Het zal een lastige strijd tegen de klok worden, en ik weet dat ik niet aan de winnende kant sta. Ik wil iedereen bedanken voor de hartverwarmende berichten en de steun."

Verdict dokter

Dokter Tom Teulingkx velde een verdict over de blessure van Alderweireld. "Er zijn veel variabelen bij zo'n scheur in de quadriceps. Die spier wordt gebruikt om kracht te zetten. Het hangt er ten eerste van af waar de scheur juist is in de spier. Hoe dichter die bij de pees ligt, hoe minder bloedvoorziening en hoe langer het herstel."

Omdat Alderweireld al 36 jaar is kan de revalidatie minder snel gaan. Er is echter nog wél een kans dat hij binnen de zes á acht weken fit kan geraken zodat hij nog in PO1 kan spelen. "Al heeft elke scheur tijd nodig om te herstellen", citeert Sporza Teulingkx. "Ook de grootte van de scheur speelt een rol. Maar dan wordt al snel de rekenoefening van 3 tot 6 weken gemaakt."

POLL: Denk jij dat Toby Alderweireld nog zal spelen in PO1?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Make-over Anderlecht, Club wil middenvelder’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

91
91
Enorme transferwending: ‘Supertalent op weg naar Anderlecht’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard lijkt zijn handen vol te hebben ...

149
149
N-VA eist grote verandering in voetbalwet: “Noodzakelijk”

Volgens Kamerlid Wim Van der Donckt van N-VA moet er heel wat veranderen aan de huidige voetbalwet ...

57
57
Sonck stuwt JPL-revelatie naar Anderlecht: “Hem halen!”

RSC Anderlecht kampt met een nul op negen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit heeft met Kasper ...

169
169
Details Vrancken-verrassing onthuld: “Bij Losada anders…”

STVV pakte uit met de komst van Wouter Vrancken. De voormalige T1 van KRC Genk werd aangesteld als ...

109
109
Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

Wesley Sneijder kwam na de Champions League-wedstrijd tussen Arsenal en Real Madrid in een ...

62
62
Tzolis trekt grote ogen bij Club Brugge-speler: “Zelden gezien”

Christos Tzolis is dit seizoen een onmisbare pion bij Club Brugge, maar de Griek staat komende zomer ...

257
257
Dendoncker wéér onder vuur: "Hij wandelt voorbij de bal"

RSC Anderlecht incasseerde afgelopen zijn derde opeenvolgende nederlaag in de Champions' Play-Offs ...

132
132
'Kompany keihard: man van 51 miljoen moet oprotten'

Om door te stoten naar de halve finales van de Champions League, moet Bayern München woensdag ...

141
141
Joos verrast over penaltyfase Club-Genk: "Als ik VAR was ..."

Club Brugge won zondagavond verdiend van KRC Genk na een late strafschopgoal van Maxim De Cuyper. ...

819
819
'Transfergekte Anderlecht: minstens 10 zomeraanwinsten'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

291
291
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met ...

269
269
Nieuwe wending in titelstrijd: "Dan heeft Genk een probleem"

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels drie speeldagen ver en de titelstrijd blijft bijzonder ...

755
755
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook ...

218
218
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van ...

347
347
'Juventus stuurt topscout voor één man naar Club-Genk'

Heel wat Europese topclubs stuurde afgelopen weekend een scout uit naar de titelclash tussen Club ...

265
265
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is ...

214
214
'Vertrek De Cuyper nabij: Club Brugge legt transfersom vast'

Club Brugge boekte zondag een cruciale zege tegen KRC Genk na een laat strafschopdoelpunt van Maxim ...

430
430
Bliksemontslag Besnik Hasi? 'Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht is erg tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en blijft na drie matchen ...

1658
1658
‘Real Madrid verbaast Courtois en zoekt vervanger’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 bij Real Madrid. De Rode Duivel wordt gezien als ...

178
178

Meer sportnieuws