"Wat heeft Vanhaezebrouck na titel met Gent nog klaargespeeld?"

door

Rudi Garcia werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Fransman moet de Belgen weer beter laten voetballen nadat Domenico Tedesco een miscast was. In Frankrijk zien ze het wel goed komen met de Belgen.

Garcia de beste keuze

Joël Domenighetti, adjunct-hoofdredacteur van de Franse sportkrant L’Équipe, gaf een interview aan Humo. Daar sprak hij over de keuze van de KBVB om Rudi Garcia aan te stellen. Volgens hem was dat de beste keuze die bondstop kon maken.

LEES OOK Mannaert over kritiek aan zijn adres: "Daarover zeg ik niets meer"

"Mij hoor je niet zeggen dat Rudi Garcia de beste trainer van de wereld is. Maar vínd maar eens iemand met zijn staat van dienst. Zelfs Michel Preud’homme, die een goede trainer is, heeft niet de helft bereikt van wat Garcia kan voorleggen. En wat heeft Hein Vanhaezebrouck nog klaargespeeld na zijn titel met Gent? Niets, ook al heeft hij voor grote clubs gewerkt", stelt Domenighetti vast. 

MPH, Vanhaezebrouck en Lopetegui

Een terechte analyse. In België kreeg Garcia vanuit bepaalde hoek kritiek omdat bepaalde passages, zoals die bij Napoli, geen succes waren. Maar Garcia heeft een carrière die je ongeveer kan vergelijken met Eric Gerets in het verleden. Enkel Vincent Kompany en Raymond Goethals werkten als coach op een hoger niveau dan Gerets.

"Julen Lopetegui was ook in beeld: die is bij Wolverhampton en West Ham, zijn laatste twee clubs, snel weer ontslagen. Geef mij dan maar Garcia. En dat zeg ik niet omdat hij een Fransman is", aldus de journalist.

LEES OOK Breekt Duivel eindelijk door? "Type speler waar ik van houd"

Garcia krijgt meteen een kans tegen Oekraïne om voor een goede start te zorgen. Al mogen daar zeker geen conclusies worden uit getrokken. De Franse trainer zal pas na een vijftal interlands echt beoordeeld kunnen worden. Al zullen de superlatieven wel weer worden bovengehaald bij een nieuwe start. Remember Tedesco na zijn eerste twee interlands?

POLL: Gaat Vanhaezebrouck ooit nog een topclub trainen?

Meest recent

Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

Rudi Garcia wist een behoorlijke evenwichtige en aantrekkelijke eerste selectie samen te stellen als ...

4
4
'Arsenal klopt aan bij Liverpool voor pikante transfer'

Arsenal FC is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen, maar dreigt andermaal met lege handen ...

28
28
'Atalanta zet zinnen op peperdure Club-sterkhouder'

In de Champions League moest Atalanta BC onlangs zijn meerdere erkennen in Club Brugge. De ...

189
189
Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

Donderdagavond is het zover. Dan maakt Rudi Garcia in het Nations League-duel tegen Oekraïne ...

36
36
'Daniel Muñoz maakt absolute transferklapper'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije seizoenen een ideale springplank richting de Europese ...

120
120
Oekraïne-België: Albert geeft ideale basiself prijs

Tijdens de barragewedstrijden om het behoud in de eerste divisie van de Nations League, kruist ...

87
87
'Transfer De Cuyper: totaal onverwachte club lanceert eerste bod'

Club Brugge dreigt na het seizoen enkele sterkhouders te verliezen. Maxim De Cuyper bijvoorbeeld, ...

536
536
'Heropbouw City: international Real op lijstje Guardiola'

Manchester City is bezig aan een ronduit bedroevend seizoen en dat zal komende zomer niet zonder ...

116
116
Club of Genk? Tóch Anderlecht? Statistieken voorspellen titelstrijd

Tijdens de komende dagen ligt alle focus op de nationale ploegen. Toch is het nu ook al uitkijken ...

352
352
Transfermania Club Brugge: nieuwe spits komt eraan

Club Brugge blijft de markt afspeuren voor versterkingen, met een focus op een nieuwe spits. Hoewel ...

622
622
Lukaku doet doodeerlijke bekentenis omtrent Rode Duivels

Donderdag beginnen de Rode Duivels aan een belangrijk tweeluik, want in een dubbele confrontatie met ...

230
230
Garcia maakt nieuwe aanvoerder Rode Duivels bekend

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Met de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur en Rudi ...

485
485
Union krijgt flinke meevaller voor openingsmatch play-offs

Door de interlandbreak wordt er komend weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League. De clubs ...

69
69
Twee Belgische talenten in prestigieuze NXGN-lijst

Ondanks dat de gouden generatie van de Rode Duivels tot het verleden behoort, blijft België wel ...

83
83
'Standard dreigt volgende goudhaantje te verliezen'

De toekomst van Standard blijft onzeker ogen, aangezien duidelijkheid omtrent een overname van de ...

142
142
'Belgische clubs willen transferslag slaan bij PSV'

Na een droogte van enkele jaren kloppen er dezer dagen weer de nodige Belgen op de deur bij PSV. ...

132
132
Vreven en Nainggolan alweer weg bij Lokeren-Temse?

Met nog vier speeldagen voor de boeg nadert ook de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

676
676
Antwerp kondigt eerste zomertransfer officieel aan

Antwerp zal nog stevig uit zijn pijp mogen komen om in de Champions' Play-Off een Europees ticket te ...

170
170
'Knokpartijen leveren Anderlecht alsnog zware sanctie op'

Anderlecht zal in de play-offs nog moeten knokken om opnieuw een Europees ticket te pakken en dus ...

456
456
'OHL wijkt niet en eist 2 miljoen euro na bod'

OH Leuven kan wel wat uitgaand transferverkeer gebruiken, want de club maakt jaarlijks ...

78
78

Meer sportnieuws