De interlandbreak kan niet snel genoeg voorbij zijn voor KRC Genk, dat als fiere koploper staat te popelen om aan de play-offs te beginnen. Al kan men de korte adempauze voor het om de knikkers gaat ook in de Cegeka Arena goed gebruiken.
Terwijl de Limburgers duimen dat hun internationals ongedeerd terugkeren van hun interlandverplichtingen bleef Ibrahima Bangoura gewoon op post. De 21-jarige middenvelder werd voor het eerst opgeroepen voor Guinee, maar fysieke perikelen gooiden roet in het eten.
Bangoura fit voor play-offs
Tenslotte moest Bangoura tegen Union de strijd halfweg de eerste helft staken met een enkelblessure. Na verdere onderzoeken blijkt de schade volgens Het Belang van Limburg gelukkig wel mee te vallen. Normaal gezien komt de start van de play-offs niet in het gedrang.
"Het is de bedoeling dat de centrale middenvelder midden volgende week de training hervat, zodat hij nog mag mikken op de start van de play-offs op zondag 30 maart tegen AA Gent", luidt het. In de oefenmatch tegen Helmond Sport bleef Bangoura wel nog aan de kant.
Rust voor Smets & Penders
Uit voorzorg hoefden behalve de vele afwezigen ook Mike Penders en Matte Smets, die met lichte kwaaltjes kampen, niet op te draven tegen de Nederlanders. Op vaste waarden Zakaria El Ouahdi, Mujaid Sadick en Jarne Steuckers rekende Thorsten Fink daarentegen wel.
Daarnaast mochten naast een handvol jongeren onder andere Yira Sor, Luca Oyen, Ken Nkuba, Adrian Palacios en Kayden Pierre, die in de competitie zelden aan de bak komen, eens wat ritme opdoen. Zij slaagden er evenwel niet in om de brilscore van het bord te wissen.