De Rode Duivels kenden een valse start onder bondscoach Rudi Garcia Tegen Oekraïne ging België met 3-1 onderuit. De Franse keuzeheer probeerde een totaal andere aanpak en tactiek dan voorganger Domenico Tedesco.
Garcia kwam ook met een onuitgegeven verdediging naar buiten. Die gok werd uiteindelijk geen succes. Koni De Winter ging zwaar de fout in en in de tweede helft zakte heel de ploeg als een pudding in elkaar. Dedryck Boyata sprak met Sporza.
Boyata moeit zich
Boyata is al jaren geen Rode Duivel meer, maar de verdediger weet wel wat het is om grote schoenen te vullen. Bij de nationale ploeg had hij concurrentie van Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Toby Alderweireld en Jan Vertonghen. "Ik snap dat het voor de huidige generatie moeilijk is om steeds met die mannen vergeleken te worden.”
De lat ligt aldus erg hoog, maar Boyata vond toch dat Garcia erg vreemde keuzes maakte. "Ik snap dat je tijdens je eerste match met iets nieuws wilt komen, maar Garcia heeft een te groot risico genomen. Ik denk dat ik weet wat hij wilde doen: de ervaring van Mechele koppelen aan het jeugdige enthousiasme van De Winter."
Vreemde keuzes
Volgens Boyata was het centrale duo een complete mismatch. "Alleen voelde je - zeker na de gelijkmaker - dat het een mismatch was. Het is als centraal duo moeilijk om te weten wat je aan elkaar hebt als je nog nooit samen hebt gespeeld. Na die tegengoal stortte het helemaal in omdat niemand nog wist wat hun rol was.”
Ook Zeno Debast voelde zich volgens Boyata niet in zijn sas op de zes. “De relatie met het middenveld is namelijk cruciaal. Mechele en De Winter koppelen aan Zeno Debast op de zes? Dat vond ik een vreemde keuze. Want dan zit je al met drie jongens die in een compleet nieuwe rol terechtkomen bij de nationale ploeg."
Gouden raad
Tenslotte gaf Boyata nog gouden raad. "Ik zou voor Debast en Faes centraal achterin gegaan zou. Of één van de twee gekoppeld aan Mechele als je absoluut zijn ervaring erbij wilt. En als defensieve middenvelder zou ik Tielemans gezet hebben. Aangevuld met Hans Vanaken en Kevin De Bruyne: dat zijn twee slimme voetballers die kunnen roteren naar de positie van Tielemans. Door de schorsing van die laatste zou ik straks voor Nicolas Raskin durven gaan."
Garcia mag ook niet té veel wissels doorvoeren. "Want hoe meer wissels hij straks doorvoert in de basiself hoe meer boodschappen hij daarmee uitstuurt. Haal je er iemand uit? Dan verlies je die speler een beetje. En door constant te wisselen, bouw je evenmin de automatismen op waar je eigenlijk naar zoekt. Tegelijk wil je wel een andere match dan donderdag. (zucht) Het wordt een lastige oefening voor de coach”, citeert Sporza de voormalige Club Brugge-verdediger.