De Rode Duivels hebben zondagavond voor het eerst sinds lang nog eens een referentiematch neergezet. Tegen Oekraïne werd na een behoorlijk overtuigende prestatie met 3-0 gewonnen. In de Europese sportpers wordt dan ook met lof gezwaaid naar de Belgen.
De huidige interland-periode moest voor de Duivels de start van een gloednieuw hoofdstuk onder een nieuwe bondscoach worden. Maar het Rudi Garcia-tijdperk kende een valse start. Afgelopen donderdag werd in de heenmatch tegen Oekraïne immers verloren met 3-1 na een erg matig optreden.
Nachtmerrie van Lunin
De reactie van zondagavond mocht echter gezien worden. Nadat België een dik uur lang controleerde tegen een defensief Oekraïne, werd de ban gebroken door invallers Maxim De Cuyper en Alexis Saelemaekers. Romelu Lukaku zorgde met een brace dan weer voor het behoud in de A-divisie van de Nations League.
De spits zit nu aan 88 doelpunten namens de nationale ploeg. In de Europese pers werd hij dan ook bejubeld. "Lukaku werd de nachtmerrie van Andriy Lunin terwijl hij de comeback van België verzegelde. De Belgen blijven bij de elite", schrijft het Spaanse Marca, dat ook verwijst naar de knappe assist van Hans Vanaken.
Remontada compleet
Ook het Italiaanse Corriere dello Sport zag hoe Lukaku 'België erdoor sleepte'. "De Rode Duivels van Rudi Garcia maakten de nederlaag in de heenmatch ongedaan: 3-0, getekend door De Cuyper en de Napolitaan Lukaku, die een cruciale dubbelklapper scoorde", analyseert men.
In Nederland wordt eveneens verwezen naar de nationale topschutter aller tijden. "Romelu Lukaku helpt België aan comeback", kopt De Telegraaf, terwijl Voetbal International verwees naar de beslissende 3-0. "De pass van Vanaken was uitstekend, de afronding van Big Rom idem dito, de remontada compleet."
Solide defensie
Maar niet enkel Lukaku gaat met de rozen lopen. Ook op collectief vlak kwamen de Belgen gewoonweg goed voor de dag. Zo wijst het Franse L'Equipe erop dat de verdediging dit keer ook meer dan stabiel oogde. "In tegenstelling tot de heenmatch, toen ze collectief de overhand namen, konden de Oekraïners in Genk maar zelden de Belgische defensie verstoren. Over het geheel genomen was de Belgische defensie solide tot het einde. Dit had niets met de heenmatch te maken."