Thorsten Fink verbaast met oproep aan JPL-refs

door
Thorsten Fink verbaast met oproep aan JPL-refs

De scheidsrechters in de Jupiler Pro League krijgen ook dit seizoen weer de wind van voren. Bijna wekelijks zijn er fases die in het verkeerde keelgat schieten bij de trainers, analisten of supporters. Het Refereeing Department heeft dan ook telkens zijn handen vol.

Verschillende hoofdtrainers werden al op het matje geroepen omdat ze felle kritiek op de arbiters hadden geuit. De laatste in het rijtje was Felice Mazzu. De STVV-coach sprak zelfs van een complet. KRC Genk-coach verbaasde nu met een oproep aan de JPL-refs.

Respect van Fink

De Duitse oefenmeester van de competitieleider kwam met een positief statement richting de scheidsrechters op LinkedIn. “Ik weet dat emoties deel uitmaken van voetbal… En ik weet dat scheidsrechterlijke beslissingen een grote invloed kunnen hebben op een wedstrijd. Maar ik blijf mezelf de vraag stellen: waar is respect?”, citeerde Het Nieuwsblad.

Fink bedankte de refs in de JPL. “Iedereen doet zijn best. En uiteraard, fouten gebeuren. Niemand is perfect, we zijn geen machines. Niemand verdient het om gehaat te worden… Laat ons dus een beetje meer verdraagzaamheid en tolerantie tonen. Daarom wil ik alvast alle scheidsrechters bedanken. Jullie doen het geweldig. Zonder jullie zou dit mooie spel niet hetzelfde zijn.”

Meer steun nodig

Voor de start van de Champions Play-Offs lijkt Fink de gemoederen te willen bedaren. De spanningen zullen hoog oplopen als het om de knikkers gaat. KRC Genk gaat als leider PO1 in, maar de titelstrijd is nog lang niet gestreden. Landskampioen Club Brugge en Union SG doen nog volop mee. RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en KAA Gent lijken niet meer dan scherprechter te kunnen spelen.

POLL: Heeft Thorsten Fink hier gelijk?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Make-over Anderlecht, Club wil middenvelder’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

31
31
Enorme transferwending: ‘Supertalent op weg naar Anderlecht’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard lijkt zijn handen vol te hebben ...

108
108
N-VA eist grote verandering in voetbalwet: “Noodzakelijk”

Volgens Kamerlid Wim Van der Donckt van N-VA moet er heel wat veranderen aan de huidige voetbalwet ...

42
42
Sonck stuwt JPL-revelatie naar Anderlecht: “Hem halen!”

RSC Anderlecht kampt met een nul op negen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit heeft met Kasper ...

133
133
Details Vrancken-verrassing onthuld: “Bij Losada anders…”

STVV pakte uit met de komst van Wouter Vrancken. De voormalige T1 van KRC Genk werd aangesteld als ...

90
90
Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

Wesley Sneijder kwam na de Champions League-wedstrijd tussen Arsenal en Real Madrid in een ...

55
55
Tzolis trekt grote ogen bij Club Brugge-speler: “Zelden gezien”

Christos Tzolis is dit seizoen een onmisbare pion bij Club Brugge, maar de Griek staat komende zomer ...

232
232
Dendoncker wéér onder vuur: "Hij wandelt voorbij de bal"

RSC Anderlecht incasseerde afgelopen zijn derde opeenvolgende nederlaag in de Champions' Play-Offs ...

123
123
'Kompany keihard: man van 51 miljoen moet oprotten'

Om door te stoten naar de halve finales van de Champions League, moet Bayern München woensdag ...

128
128
Joos verrast over penaltyfase Club-Genk: "Als ik VAR was ..."

Club Brugge won zondagavond verdiend van KRC Genk na een late strafschopgoal van Maxim De Cuyper. ...

762
762
'Transfergekte Anderlecht: minstens 10 zomeraanwinsten'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

284
284
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met ...

261
261
Nieuwe wending in titelstrijd: "Dan heeft Genk een probleem"

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels drie speeldagen ver en de titelstrijd blijft bijzonder ...

725
725
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook ...

213
213
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van ...

340
340
'Juventus stuurt topscout voor één man naar Club-Genk'

Heel wat Europese topclubs stuurde afgelopen weekend een scout uit naar de titelclash tussen Club ...

261
261
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is ...

210
210
'Vertrek De Cuyper nabij: Club Brugge legt transfersom vast'

Club Brugge boekte zondag een cruciale zege tegen KRC Genk na een laat strafschopdoelpunt van Maxim ...

417
417
Bliksemontslag Besnik Hasi? 'Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht is erg tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en blijft na drie matchen ...

1623
1623
‘Real Madrid verbaast Courtois en zoekt vervanger’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 bij Real Madrid. De Rode Duivel wordt gezien als ...

174
174

Meer sportnieuws