Sint-Truiden heeft voor de eerste keer in de geschiedenis op eigen veld gewonnen van KRC Genk. Uitblinkers Edmilson, Mbombo en Dompé loodsten een sterk STVV naar 3-0. Yoni Buyens milderde op strafschop tot 3-1.
De thuisploeg kende een droomstart. Al na tien minuten bracht goudhaantje Edmilson STVV op voorsprong. Na een counter schoot hij een voorzet van Bagayoko tussen de benen van Castagne voorbij Lásló Köteles. Even later zag Dompé zijn afstandsschot op de lat uiteen spatten. STVV speelde op een wolk en bracht aangename combinaties op het kunstgras. Genk probeerde het evenwicht te herstellen, maar had moeite om kansen te creëren. De doorgebroken Thomas Buffel werd nog teruggehaald door Bagayoko. Buffel claimde een strafschop, maar scheidsrechter Joeri van de Velde gaf de middenvelder een gele kaart voor een schwalbe.
(22-08-2015).jpg)
Tien minuten voor de rust moest doelman Dutolt toch eens in actie komen op het verre schot van Sebastien Dewaest. De goalie hield de botsende bal uit doel. Collega Köteles zag er aan de overkant minder goed uit toen hij de bal bij een voorzet uit zijn handen liet glippen. Gelukkig voor de Hongaar kon Dewaest het leer voor de lijn ontzetten.
De tweede helft kende hetzelfde verloop als de eerste. Dompé snelde voorbij Tshimanga en legde de bal klaar voor de inlopende Mbombo die Köteles kansloos liet. 2-0 voor de thuisploeg. De bezoekers probeerden de bakens te verzetten, maar het ontbrak hen aan creativiteit. Buyens’ plaatsbal vormde geen probleem voor Dutolt. Edmilson stormde daarna nog eens op Castagne af en schoot richting doel. Köteles kon de afgeweken bal met zijn been ontzetten.
(22-08-2015).jpg)
Een kwartier voor tijd ontsnapte Dompé nog eens en lukte de snelle flankaanvaller bijna de 3-0. Zijn poging werd afgeweken en strandde op het dak van het doel. Drie minuten later was het toch prijs voor Dompé. De aanvaller dribbelde Castagne helemaal zot en trapte de 3-0 overhoeks binnen. Tien minuten voor tijd kreeg Genk een (lichte) penalty voor een fout op Buffel. Buyens zette de strafschop heel fraai om. Daarna gingen de poppetjes aan het dansen en werd Peter Maes naar de tribune verwezen. Bailey miste in de slotfase nog onbegrijpelijk de 3-2.
Scoreverloop:
1-0 (11’) Edmilson
2-0 (50’) Mbombo
3-0 (78’) Dompé
3-1 (83’) Yoni Buyens (strafschop)