José Mourinho heeft zaterdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie zijn licht laten schijnen over een mogelijke
transfer van Kevin De Bruyne. De Portugese coach had de Belgische middenvelder een paar weken onder zijn hoede bij Chelsea, maar liet hem naar Wolfsburg vertrekken. "Op dat moment nam Chelsea de juiste beslissing", citeert
Het Laatste Nieuws Mourinho op zijn persbabbel.
"In vele gevallen moet je spelers verkopen, terwijl je dat eigenlijk niet wil", aldus Mourinho. "Als De Bruyne was gebleven, ongelukkig en ongemotiveerd, dan hadden we hem zes maanden later voor 50 procent minder moeten verkopen. Dus lieten we hem gaan. Op dat moment was dat een heel goeie deal."
"Hij was niet klaar om de concurrentie aan te gaan", gaat de
The Special One verder. "Hij was een ongelukkige 'kid', die erg slecht trainde. Hij heeft altijd gezegd dat hij in zijn leven altijd goed heeft getraind, maar hij heeft daar wel een motivatie voor nodig: elke wedstrijd spelen."
Een journalist vroeg daarna aan Mourinho of dat niet de schuld van de trainer was. De Portugees antwoordde in zijn gekende stijl. "Als je denkt dat het ook mijn schuld is dat Eden Hazard nu 140 miljoen euro waard is, ja, dan is alles mijn fout. Als ik Hazard naast de ploeg had gezet en De Bruyne of Schürrle had laten spelen, dan zouden ze wellicht hier nog altijd zijn en Hazard niet meer. Dat is nu eenmaal de situatie."