AA Gent tot alles in staat om JPL-miljoenendeal te forceren

door
AA Gent tot alles in staat om JPL-miljoenendeal te forceren

Alessio Castro-Montes heeft een grote droom: een transfer maken naar een van de vijf grootste Europese competities. Hoewel AA Gent vastberaden is om de 26-jarige speler deze zomer te verkopen, lijkt het gebrek aan buitenlandse aanbiedingen hem nu richting een directe concurrent te sturen: Union SG.

Hein: “Die Spaanse subtopper moet dan wel komen”

Elke transferperiode wordt Alessio Castro-Montes in verband gebracht met een mogelijke transfer bij AA Gent. In de afgelopen vier jaar was de club altijd bereid om te luisteren naar interessante voorstellen, en ook de speler zelf stond open voor een nieuwe stap in zijn carrière.

LEES OOK Belgische clubs schrijven geschiedenis: “Sterkte van JPL”

Verschillende media hebben in die periode meerdere keren gesproken over mogelijke aanbiedingen uit Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje, maar tot op heden hebben deze geruchten nooit concrete vormen aangenomen. “Hij zei eerder dat een subtopper uit pakweg Spanje hem wel zou zinnen. Maar die subtopper moet dan wel komen. En hoeveel biedt die dan?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich vorig jaar al af.

Geen concrete aanbiedingen en een mindere vorm

Castro-Montes heeft verklaard dat het ontbreken van een concreet buitenlands aanbod te maken heeft met het feit dat hij nog geen aanbieding heeft ontvangen die hem echt aanspreekt. Toch spelen ook zijn prestaties in de afgelopen seizoenen ongetwijfeld een belangrijke rol, want de Speler van het Jaar anno 2021 heeft in recente seizoenen niet altijd zijn topvorm gevonden.

LEES OOK Vanhaezebrouck: “Dat heeft geen enkele ploeg in België”

“Hij was het hele seizoen al wat zoekende”, zei Vanhaezebrouck exact één jaar geleden. “Daar hebben we dan ook even aan de bel getrokken.” Door de combinatie van een gebrek aan concrete aanbiedingen en een wisselvallige vorm, heeft Castro-Montes sinds zijn aankomst bij AA Gent vier jaar geleden nog steeds niet de gedroomde overstap naar het buitenland kunnen maken.

Desondanks blijft hij echter een nuttige en mulit-inzetbare speler in de selectie van de Buffalo's. Castro-Montes heeft inmiddels op vrijwel elke positie gespeeld, van wingback aan de linker- en rechterkant, tot centraal op het middenveld en zelfs in de spits.

Castro-Montes moét vertrekken

In de huidige zomermercato is AA Gent echter vastberaden om Alessio Castro-Montes eindelijk te verkopen. Aangezien zijn contract aan het einde van dit seizoen afloopt in de Ghelamco Arena, begint de tijd te dringen voor de club om nog enigszins geld te kunnen verdienen aan de veelzijdige speler.

Als tegenzet op het te verwachten en noodzakelijke vertrek van Castro-Montes heeft Gent deze zomer al proactief twee vervangers aangetrokken met Archie Brown en Noah Fadiga. AA Gent is zelfs bereid om genoegen te nemen met een 'beperkte' transfervergoeding van 2 miljoen euro, terwijl de vraagprijs een jaar geleden nog 6 miljoen euro bedroeg.

Aan het begin van de zomermercato leek een transfer alvast zeer waarschijnlijk toen de 26-jarige speler in de belangstelling stond van FC Augsburg en zelfs een bezoek bracht aan de faciliteiten van Hamburger SV. Ook Toulouse FC toonde interesse, waardoor Castro-Montes toen zelfs keuze te over had.

Een van de grootste vijf Europese competities

Alessio Castro-Montes is er zelf ook van overtuigd dat het nu het juiste moment is om een transfer te maken, aangezien hij vindt dat hij zich op de top van zijn kunnen bevindt. Zijn makelaars hebben contacten in de grootste Europese competities, en het is op dat niveau dat hij zich wil bewijzen en testen.

“De club is bereid te verkopen en ik wil een stap hogerop zetten. Enkel die derde partij moet nog komen. Ik moet nu de juiste club vinden. Er zijn er al een paar geweest waarbij ik niet honderd procent tevreden was, dan doe je dat beter niet”, verklaarde hij eind juli aan Het Laatste Nieuws.

Het is klaar en duidelijk dat Castro-Montes de voorkeur geeft aan een transfer naar een van de grootste vijf Europese competities, maar tot op heden zijn er geen concrete aanbiedingen uit die richting gekomen. De huidige situatie lijkt sterk op de vaststelling die Hein Vanhaezebrouck precies een jaar geleden maakte.

“Hij (Castro-Montes, red.) zei eerder dat een subtopper uit pakweg Spanje hem wel zou zinnen. Maar die subtopper moet dan wel komen. En hoeveel biedt die dan?” Ondertussen is er van de interesse van Hamburger SV, FC Augsburg en Toulouse FC zelfs geen sprake meer.

AA Gent is tot alles in staat

Tot grote ontgoocheling van Alessio Castro-Montes uiteraard, die zijn zinnen heeft gezet op een mooie buitenlandse transfer, maar ook van AA Gent, dat vastbesloten is om de verdediger deze zomer van de hand te doen.

In afwachting van meer duidelijkheid wordt de Limburgse vleugelspeler zelfs niet meer geselecteerd door Hein Vanhaezebrouck, ondanks de dunne bezetting in de selectie van AA Gent. “Wegens perikelen”, verklaarde de coach die opmerkelijke beslissing op een cryptische manier. “Dat kan van alles zijn, hè. Windpokken, mazelen...”

Het is AA Gent duidelijk menens om Castro-Montes deze zomer te verkopen, zelfs een transfer naar een directe concurrent in de Jupiler Pro League behoort tot de mogelijkheden. Ondanks dat de 26-jarige speler de voorkeur geeft aan een andere (buitenlandse) bestemming, wordt hij in de richting van Union SG geleid.

Alexander Blessin, de trainer van Union SG, is een grote fan van Castro-Montes, maar Het Laatste Nieuws vraagt zich af of de speler zelf dat wel de juiste stap in zijn carrière vindt.

Castro-Montes wil (nog) niet naar Union

Het lijkt erop dat een transfer naar Union SG niet de ideale stap is voor Alessio Castro-Montes, aangezien hij er nooit een geheim van gemaakt heeft dat hij een buitenlands avontuur wil aangaan. Vorige week berichtte Het Nieuwsblad dan ook dat de veelzijdige speler niet van plan is om naar Brussel te verhuizen om daar de vervanger van Bart Nieuwkoop te worden.

Volgens Sacha Tavolieri wordt er momenteel druk onderhandeld tussen AA Gent en Union SG over een mogelijke transfer. Desondanks is het duidelijk dat Castro-Montes overtuigd zal moeten worden van deze deal voordat deze definitief doorgaat.

POLL: Goede tactiek van AA Gent?

Meest recent

Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

3
3
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

22
22
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

11
11
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

5
5
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

20
20
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

29
29
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

184
184
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

128
128
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

48
48
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

37
37
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

176
176
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

65
65
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

177
177
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

117
117
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

196
196
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

378
378
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

220
220
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

86
86
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1543
1543
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

473
473

Meer sportnieuws