'Onana op weg naar topclub: exacte vraagprijs gelekt'

door
'Onana op weg naar topclub: exacte vraagprijs gelekt'

De Belgische selectie maakt zich momenteel op voor haar eerste groepswedstrijd op het EK, aanstaande maandag tegen Slowakije. In aanloop naar dat duel blijven verschillende Rode Duivels gelinkt worden aan een zomerse transfer. Dat is ook bij Amadou Onana het geval.

De boomlange middenvelder ook een mooi parcours aan het afleggen op clubniveau. Na een goed seizoen bij de Franse subtopper Lille OSC, maakte Onana in de zomer van 2022 de overstap naar de Premier League. Zo tekende hij voor de nodige miljoenen bij Everton FC. En daar groeide hij al snel uit tot een vaste basiskracht.

Toch werd hij tijdens de vorige transferzomer meermaals gelinkt aan een vertrek. Uiteindelijk bleef Onana op post en ook dit seizoen is hij indien fit een vaste titularis. Maar de kans is groot dat de middenvelder na het seizoen de poorten van Goodison Park dan toch achter zich dicht trekt.

Eerste contacten gelegd

De club heeft dan ook vers kapitaal nodig en zal bepaalde spelers moeten verkopen. Onana is één van de namen die daarvoor in aanmerking komen. En er begint blijkbaar één en ander rond de middenvelder te bewegen. Zo raakte zaterdag bekend dat Arsenal FC de eerste stappen heeft gezet.

Ook bij Liverpool Echo bevestigt men nu dat de Gunners contact heeft opgenomen. Maar erg concreet is de Londense club nog niet, voorlopig is het wachten op een eerste officiële bod. Ondertussen wordt het dossier ook gevolgd door andere clubs als Newcastle United, Manchester United en het Bayern München van Vincent Kompany.

Everton maakt haast

Bij Everton hoopt men evenwel dat er weldra een stroomversnelling volgt. De Toffee's moeten voor het einde van de maand immers een grote uitgaande transfer realiseren om de Financial Fair Play-regels niet opnieuw te breken. En de verkoop van Onana zou ervoor kunnen zorgen dat de club een veel sterkere onderhandelingspositie heeft over de andere gegeerde sterkhouders zoals Jarrad Branthwaite. Overigens zou Everton mikken op 50 miljoen pond voor de Belg, een kleine 60 miljoen euro dus.

POLL: Indien iedereen fit, staat Onana dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

1
1
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

95
95
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

126
126
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

233
233
'Antwerp verbaast vriend en vijand met JPL-transfer'

Antwerp hoopt de komende weken nog een Europees ticket in de wacht te slepen, al belooft dat een ...

313
313
'Opvolger van Jutgla? Club Brugge wil peperdure spits'

Club Brugge slaagde er donderdag niet in om het blok van Union te ontmantelen. Hier en daar wordt er ...

276
276
'Feyenoord mikt op transferbom bij Belgische topclub'

AA Gent gaat een drukke zomer tegemoet, waarin vooral tal van overbodige pionnen de Planet Group ...

218
218
City schrikt van De Bruyne: dit zagen ze niet aankomen

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen verlaten. Tien jaar lang was hij ...

699
699
Chelsea grijpt in en legt plannen met Lavia op tafel

Roméo Lavia ligt al een tijdje in de lappenmand. Sinds zijn monstertransfer naar Chelsea moet ...

61
61
800.000 euro? Nainggolan onthult opvallend aanbod

Radja Nainggolan maakt het mooie weer bij Lokeren-Temse, maar de middenvelder had evengoed nog in ...

287
287
KAA Gent vreest rampscenario door ‘diepere problemen’

KAA Gent zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Na zware nederlagen tegen Club ...

322
322
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met ...

493
493
Wie wint de Ebbenhouten Schoen? Vijf kanshebbers bekend

De vijf genomineerden voor de Ebbenhouten Schoen zijn bekendgemaakt. De 34e editie zal maandag 12 ...

170
170
Ex-Red Flame met schokkend nieuws: "In kunstmatige coma"

Vorig jaar kwam Tine Schryvers met een schokkende onthulling. De voormalige Red Flame liet weten dat ...

0
0
Vanderbiest spreekt duidelijke taal over job bij KV Mechelen

Na een nul op zes hoopt KV Mechelen zich zaterdag te herpakken in Westerlo. Dat zal nodig zijn, ...

102
102
Grote prive onthulling over AZ-speler: "Uit betrouwbare bron"

Vorige maandag greep AZ op het nippertje naast zijn eerste prijs op twaalf jaar tijd. In de finale ...

65
65
WK-ambitie stuurt potentiële Duivel richting nieuwe club

Voor zijn eerste interlands als bondscoach haalde Rudi Garcia in maart meteen vier nieuwe spelers ...

62
62
'Westerlo knoopt gesprekken aan: transfer van 10 miljoen'

Westerlo investeerde de voorbije jaren stevig in zijn spelerskern, maar begint daar alsmaar meer de ...

90
90
'Plotse droomjob voor Alfred Schreuder'

In 2022 loodste Alfred Schreuder nog Club Brugge naar de titel, maar daarna ging zijn ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'De Bruyne naar grootmacht, knaltransfer Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

1039
1039

Meer sportnieuws