Hayen voorspelt: nieuwe Rode Duivel bij Club Brugge

door
Hayen voorspelt: nieuwe Rode Duivel bij Club Brugge

Club Brugge is bezig aan een sterk seizoen tot dusver. Daarvoor rekent de Belgische titelverdediger in eerste instantie op de ervaren tenoren in de selectie. Maar ook enkele jonge talenten leverden inmiddels een behoorlijke bijdrage aan de successen.

Coach Nicky Hayen kan bij Blauw-Zwart rekenen op enkele doorwinterde sterkhouders. Brandon Mechele en Hans Vanaken hebben bijvoorbeeld al zes landstitels met Club Brugge op hun palmares staan en weten dus exact wat nodig is om prijzen te pakken. Simon Mignolet nam zijn jarenlange ervaring in de Premier League dan weer mee naar de Brugse kleedkamer.

LEES OOK Garcia hoort enorme domper: “Hij is out voor Rode Duivels”

Maar ook jongens als een Casper Nielsen hebben inmiddels toch al aardig wat kilometers op de teller staan. Een ideale omgeving dus voor jonge talenten om zich verder te ontwikkelen. En daar wordt bij Club Brugge ook gretig van gebruik gemaakt. Vorig seizoen wisten Maxim De Cuyper en Joel Ordoñez bijvoorbeeld helemaal te ontbolsteren.

Revelatie verbaast zelfs Vanaken

In de huidige jaargang is het dan weer de beurt aan Joaquin Seys. De 19-jarige back kreeg afgelopen zomer volop zijn kans door verschillende afwezigheden. En die kans greep hij met beide handen. Na enkele maanden is Seys uitgegroeid tot één van de grote revelaties op de Belgische velden en is hij niet meer uit de basiself van Hayen weg te denken.

Bij Club is men dan ook onder de indruk van zijn opmars. Eerder deze week zwaaide Vanaken bijvoorbeeld nog met lof naar de jongeling. "Op training zag ik dat hij juiste ingesteldheid en kwaliteiten heeft. Dus ik had gedacht dat hij door het drukke programma wel eens af en toe zou starten. Maar ik denk dat niemand verwacht had dat hij elke match zo'n niveau zou halen", klonk het bij Extra Time.

(Toekomstig) Rode Duivel

LEES OOK 'Hayen hakt knopen door: 3 wissels bij Club Brugge?'

Zijn goede prestaties werden inmiddels opgemerkt bij de nationale ploeg. Zo werd Seys in november geselecteerd voor de Rode Duivels. Door een blessure moest hij toen forfait geven, maar Hayen is ervan overtuigd dat er snel een nieuwe kans zal volgen. "Bij Club Nxt profileerde hij zich als leider en was hij mijn kapitein. In de voorbereiding was hij eigenlijk mijn beste speler en die lijn trekt hij nu ook door in de Champions League. Hij heeft mijn grootste respect. Doet hij zo verder, dankomen de Rode Duivels ongetwijfeld opnieuw", aldus de Brugse trainer bij De Morgen.

POLL: Seys is dit seizoen de grootste revelatie in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Geniale Lamine Yamal rolt Benfica helemaal op

FC Barcelona speelde al om 18u45 zijn terugwedstrijd van de achtste finales van de Champions League. ...

5
5
Anderlecht slaat weer toe bij Racing Genk

De afgelopen jaren wist KRC Genk een aantal talenten weg te halen bij RSC Anderlecht. Dat kwam hard ...

925
925
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj. De 15-voudige Rode Duivel staat ...

215
215
Hayen spreekt voor CL-match: "Als ik mag kiezen..."

Nicky Hayen is ongeveer een jaar trainer van Club Brugge en het was tot op heden vooral feest. De ...

59
59
Jashari weg bij Club Brugge? Speler reageert op geruchten

Club Brugge speelt morgenavond in de Champions League tegen Aston Villa. Blauw-Zwart lijkt voor een ...

327
327
Emery deelt fikse waarschuwing uit omtrent Club Brugge

Club Brugge staat morgen voor een bijzonder moeilijke taak, want ze moeten een 1-3-nederlaag zien ...

109
109
'Done deal: Anderlecht bevestigt eerste zomertransfer'

Met de play-offs én de bekerfinale in het verschiet gaat het straks om de knikkers voor ...

390
390
Fink houdt adem in: Genk vreest opdoffer uit ziekenboeg

Ongeacht de uitslag van de topper tegen Union begint KRC Genk vervolgens in polepositie aan de ...

229
229
'Hayen hakt knopen door: 3 wissels bij Club Brugge?'

Na de 1-3 nederlaag in eigen huis lijkt de terugmatch tegen Aston Villa woensdag het eindstation te ...

339
339
'Europese grootmachten kloppen aan bij Cercle Brugge'

Door de nederlaag in de Brugse derby dreigt Cercle straks veroordeeld te worden tot de Play-Downs. ...

172
172
Genk legt steunpilaar langer vast: "Genkie voor het leven"

KRC Genk hoopt straks met een zo riant mogelijke voorsprong aan de play-offs te beginnen. Om voor ...

131
131
Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

Antwerp ging zondag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen AA Gent. Een valse start dus voor kersvers ...

563
563
Drama bij Duivels: volgende afhaker door comeback Courtois?

Binnenkort blazen de Rode Duivels voor het eerst verzamelen onder Rudi Garcia. Voorlopig is het nog ...

1289
1289
'Club Brugge casht op Jashari: prijskaartje bekend'

Behoudens een stunt is het sprookje van Club Brugge in de Champions League woensdag afgelopen. Op ...

826
826
Marc Wilmots zet Rudi Garcia te kakken: "Verkeerde aanpak"

Marc Wilmots was in het verleden bondscoach van de Rode Duivels en zorgde mee voor de start van de ...

335
335
‘Mo Salah dropt Liverpool-bom, gratis naar grootmacht'

Mohamed Salah is al jaren een sterkhouder bij Liverpool en een absolute smaakmaker van de Premier ...

255
255
Groot contrast: Sels spreekt ook over terugkeer Courtois

Koen Casteels stopt bij de Belgische nationale ploeg door de terugkeer van Thibaut Courtois. De ...

674
674
Philippe Albert geeft sukkelend Anderlecht gouden raad

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen ondanks wisselvallige resultaten toch eindelijk nog eens een prijs ...

273
273
Liverpool-icoon kan tranen niet bedwingen: “Zelfmoord…”

De voetbalwereld is niet altijd rozengeur en maneschijn en dat wordt nog maar eens duidelijk na een ...

62
62
Bijna failliet? Man Utd pakt uit met 'bizar' miljardenstadion

Mede-eigenaar Jim Ratcliffe liet in een verschroeiend interview eerder verstaan dat Manchester ...

109
109

Meer sportnieuws