Bondsparket legt Antwerp stevige sanctie op na wangedrag

door
Bondsparket legt Antwerp stevige sanctie op na wangedrag

Om het toenemend wangedrag in de Belgische stadions uit te wassen lijken strengere maatregelen vereist. Dat beseft dringt stilaan door bij de voetbalbond, die na Beerschot nu ook Antwerp een strenge sanctie heeft opgelegd.

Na de incidenten op het veld van de aartsrivaal in januari zal de Great Old het volgens Gazet van Antwerpen namelijk twee uitwedstrijden zonder uitfans moeten stellen. Dat is samen met een boete van 10 duizend euro het verdict van het Disciplinair Comité van de KBVB.

KBVB toont tanden

"Daaraan worden ook nog twee wedstrijden met uitstel gekoppeld als er in het komende jaar opnieuw ernstige onregelmatigdheden zouden zijn", luidt het. Daarbij werd er ook rekening gehouden met het "uitgebreid disciplinair verleden op vlak van incidenten met supporters".

"Tijdens de periode van 31 juli 2023 tot en met 31 december 2024 waren er (ongeveer) een veertiental incidenten met supporters bij R. Antwerp FC", citeert GVA uit het verslag. In de derby op het Kiel werd er onder meer met pyrotechnisch materiaal naar de tribunes gegooid.

Antwerp in beroep?

Het stamnummer één heeft wel nog tijd om in beroep te gaan, want de eerstkomende weken staan er louter thuisduels op het programma. Anders zal het bezoekersvak zowel tegen Cercle Brugge als Standard, de laatste uitwedstrijden voor de play-offs, volledig leeg blijven.

POLL: Denkt u dat Antwerp in beroep zal gaan?

Meest recent

Metamorfose Anderlecht: opvolger Dolberg al in beeld?

RSC Anderlecht wil zich tijdens de ontknoping van het seizoen verzekeren van een Europees ticket en ...

0
0
Garcia drukt stempel: twee grote slachtoffers bij Duivels

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen om het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne voor te ...

45
45
Mazzu: "We spelen geen normale wedstrijd"

STVV heeft een ploeg die eigenlijk geen Play-Downs zou mogen spelen. De Truienaars hebben aanvallend ...

39
39
Heynen na selectie Rode Duivels: "Dit had ik niet verwacht"

Bryan Heynen is Rode Duivel. De ervaren middenvelder van KRC Genk werd voor het eerst opgeroepen ...

55
55
Ancelotti is het beu: "Ze denken alleen maar aan geld"

Er is véél te veel voetbal, dat is duidelijk. Bijna elke dag is er voetbal op de buis. ...

86
86
Breekt Duivel eindelijk door? "Type speler waar ik van houd"

Bij de Rode Duivels hopen een aantal spelers een nieuwe start te nemen. Rudi Garcia riep spelers op ...

87
87
Hubert zet iedereen op scherp: "Als ze dat denken..."

RSC Anderlecht bakte er niets van tegen KVC Westerlo en verloor kansloos met 2-0. David Hubert kwam ...

147
147
Geen KRC Genk, wel Union SG: "Geen rancune tegenover Genk"

KRC Genk geeft talenten van eigen bodem speelkansen, maar ze zagen er de afgelopen jaren ook een ...

132
132
RWDM raast door, Club NXT ruim de betere van Jong Genk

In de Challenger Pro League stonden er vanavond drie matchen op het programma. Club NXT ontving Jong ...

161
161
Vandenbempt: "Hij verdient zijn selectie bij Rode Duivels"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. Daar zaten ...

178
178
Storck onder de indruk: "Een heel sterk team"

KV Kortrijk boekte vorige week een zeer deugddoende zege. Dat gaf vertrouwen aan Bernd Storck & ...

54
54
'Anderlecht wil spits weghalen uit de Bundesliga'

Olivier Renard gaat een schoonmaak houden bij RSC Anderlecht. Nieuwe bazen en nieuwe netwerken. ...

285
285
‘Operatie Schoonmaak: Man Utd zet 10 spelers op transferlijst'

Manchester United kent een dramatisch seizoen en de kans is groot dat er in de zomer heel wat ...

138
138
Anderlecht ondersteboven: prestigetransfer wordt ramp

De prestigieuze transfer van Thomas Foket naar Anderlecht blijkt een teleurstelling. Ondanks de ...

230
230
Union SG met zorgen naar Genk: "Zij zijn out"

Union SG speelt zaterdagavond op het veld van KRC Genk. De Brusselaars mogen absoluut niet ...

308
308
AA Gent hoopt op twee diamanten: "Snel een akkoord bereikt"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren wel héél veel Afrikaanse spelers in huis. ...

374
374
Crasson begrijpt Hubert niet: "Hoelang duurt die grap nog?"

RSC Anderlecht is zeer pover bezig in 2025. De druk op David Hubert neemt toe. Bertrand Crasson ...

272
272
'Over en out: Hubert zet Anderlecht-flop buitenspel'

Alsof er door de recente resultaten niet genoeg druk op de ketel stond kreeg Anderlecht nu ook nog ...

354
354
Breuk met Tedesco? Garcia verklapt plannen met Rode Duivels

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. De ...

124
124
Anderlecht deelt heuglijk nieuws: contract tot medio 2027

Anderlecht nam deze week afscheid van Robbie Ure, die van de RSCA Futures naar Zweden verhuisde. Een ...

160
160

Meer sportnieuws