KV Mechelen zet Lardot op zijn plaats: "Tart alle verbeelding"

door
KV Mechelen zet Lardot op zijn plaats:

KV Mechelen is nog steeds woedend omwille van de treffer die doorgang vond tegen AA Gent. De Buffalo's scoorden in de 93ste minuut de gelijkmaker, maar het leek buitenspel te zijn. Maar na negen minuten kijken besloot de VAR dat het wél goal was. 

Scheidsrechterbaas Jonathan Lardot kwam met de volgende uitleg. "Er werd een eerste lijn getrokken, een lijn die ook op tv getoond werd, en daarop stond de Gent-speler geen buitenspel. Maar dan kwam het tot een stressmoment bij de VAR. Ze wilden een tweede lijn trekken, maar dat lukte niet goed. Ze hebben dan een lijn getrokken die helemaal niet overeenkomt met de realiteit."

KV Mechelen boos

LEES OOK KV Mechelen ruikt zijn kans: "Zij moéten"

KVM is woedend. "KV Mechelen wil haar ongenoegen uiten over de controversiële VAR-beslissing en de verklaring van het Referee Department. Geel-rood benadrukt dat de beslissing een grote impact heeft gehad op hun positie in het klassement en het verdere verloop van de competitie. De club vindt de verklaring van het Referee Department alle verbeelding tarten", laten de Maneblussers weten. 

"De club benadrukt het gebrek aan empathie voor de 12.000 aanwezigen. Zij moesten negen minuten in onzekerheid wachten op een beslissing en kregen nadien geen toelichting. In deze moderne tijden heeft iedereen toegang tot herhalingen. Bovendien waren de beelden duidelijk. Dan hoef je niet te schrikken van deze collectieve verontwaardiging", luidt het.

KVM vraagt betere technologie 

"De club vraagt de voetbalbond te investeren in betere technologie om snellere en juistere beslissingen te kunnen nemen. En nog belangrijker, om duidelijk en transparant te communiceren met de supporters in de stadions over de genomen beslissingen. We willen zeker erkennen dat scheidsrechters mensen zijn en fouten kunnen maken. We wensen toch te benadrukken dat de opeenstapeling van fouten onze club dit seizoen al veel pijn heeft gedaan. Stel je voor dat deze situatie zich voordoet in het slot van een wedstrijd die beslist over het kampioenschap. Wat dan?", gaan ze verder. 

LEES OOK 'KV Mechelen hakt knoop door: opvolger Hasi al bekend?'

"De manier waarop het Referee Department gisteren droog en feitelijk communiceerde over de juiste beslissing, getuigt van weinig empathie. Een meer menselijke houding ten aanzien van de clubs, spelers, medewerkers en supporters was hier toch wenselijk. Deze mensen staan op en gaan slapen met het wel een wee van hun club. Een publieke verontschuldiging voor de lange interventie en de technische onvolledigheden van het buitenspelsysteem was hier misschien wel op z’n plaats", klinkt het. 

"Ondanks deze extra tegenslag blijft Malinwa ook vastberaden. We gaan geen nutteloze procedures starten of om medelijden vragen. Excuses of niet, wij zullen onze rug rechten. Op dit lastige moment sluiten we de gelederen en zullen we hier sterker uitkomen. Dat deden we al meermaals in onze geschiedenis en zullen we ook nu doen."

POLL: Terechte uithaal?

Meest recent

Vaste benoeming bij AA Gent? Milicevic laat van zich horen

AA Gent treedt straks voor het eerst sinds 2019 aan in de Champions' Play-Offs en gaat daarin de ...

4
4
'Nieuwe topspits United: vijfkoppig verlanglijstje gelekt'

Manchester United plaatste zich afgelopen donderdag voor de kwartfinales van de Europa League, maar ...

17
17
'Bliksemvertrek Jashari krijgt vorm bij Club Brugge'

Club Brugge dreigt komende zomer afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Zo lijken ...

229
229
Metamorfose Anderlecht: opvolger Dolberg al in beeld?

RSC Anderlecht wil zich tijdens de ontknoping van het seizoen verzekeren van een Europees ticket en ...

167
167
Garcia drukt stempel: twee grote slachtoffers bij Duivels

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen om het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne voor te ...

272
272
Mazzu: "We spelen geen normale wedstrijd"

STVV heeft een ploeg die eigenlijk geen Play-Downs zou mogen spelen. De Truienaars hebben aanvallend ...

61
61
Heynen na selectie Rode Duivels: "Dit had ik niet verwacht"

Bryan Heynen is Rode Duivel. De ervaren middenvelder van KRC Genk werd voor het eerst opgeroepen ...

74
74
Ancelotti is het beu: "Ze denken alleen maar aan geld"

Er is véél te veel voetbal, dat is duidelijk. Bijna elke dag is er voetbal op de buis. ...

122
122
Breekt Duivel eindelijk door? "Type speler waar ik van houd"

Bij de Rode Duivels hopen een aantal spelers een nieuwe start te nemen. Rudi Garcia riep spelers op ...

116
116
Hubert zet iedereen op scherp: "Als ze dat denken..."

RSC Anderlecht bakte er niets van tegen KVC Westerlo en verloor kansloos met 2-0. David Hubert kwam ...

175
175
Geen KRC Genk, wel Union SG: "Geen rancune tegenover Genk"

KRC Genk geeft talenten van eigen bodem speelkansen, maar ze zagen er de afgelopen jaren ook een ...

170
170
RWDM raast door, Club NXT ruim de betere van Jong Genk

In de Challenger Pro League stonden er vanavond drie matchen op het programma. Club NXT ontving Jong ...

188
188
Vandenbempt: "Hij verdient zijn selectie bij Rode Duivels"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. Daar zaten ...

209
209
Storck onder de indruk: "Een heel sterk team"

KV Kortrijk boekte vorige week een zeer deugddoende zege. Dat gaf vertrouwen aan Bernd Storck & ...

59
59
'Anderlecht wil spits weghalen uit de Bundesliga'

Olivier Renard gaat een schoonmaak houden bij RSC Anderlecht. Nieuwe bazen en nieuwe netwerken. ...

327
327
‘Operatie Schoonmaak: Man Utd zet 10 spelers op transferlijst'

Manchester United kent een dramatisch seizoen en de kans is groot dat er in de zomer heel wat ...

147
147
Anderlecht ondersteboven: prestigetransfer wordt ramp

De prestigieuze transfer van Thomas Foket naar Anderlecht blijkt een teleurstelling. Ondanks de ...

254
254
Union SG met zorgen naar Genk: "Zij zijn out"

Union SG speelt zaterdagavond op het veld van KRC Genk. De Brusselaars mogen absoluut niet ...

349
349
AA Gent hoopt op twee diamanten: "Snel een akkoord bereikt"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren wel héél veel Afrikaanse spelers in huis. ...

423
423
Crasson begrijpt Hubert niet: "Hoelang duurt die grap nog?"

RSC Anderlecht is zeer pover bezig in 2025. De druk op David Hubert neemt toe. Bertrand Crasson ...

300
300

Meer sportnieuws