Storm bij Antwerp FC: Overmars zet de boel op stelten

door
Storm bij Antwerp FC: Overmars zet de boel op stelten

Marc Overmars heeft voor opschudding gezorgd bij Antwerp FC door Andries Ulderink aan te stellen als nieuwe hoofdcoach. Ulderink, die eerder al een belangrijke rol speelde bij FC Twente en Antwerp als assistent, keert nu terug naar de club in een leidinggevende rol. De keuze voor Ulderink wordt deels verklaard door zijn ervaring en kennis van de club, en hij zal de uitdaging aangaan in de huidige competitie.

Overmars en Ulderink: Go Ahead Eagles

De eerste keer dat de paden van Marc Overmars en Andries Ulderink elkaar kruisten, was bij Go Ahead Eagles. Overmars was toen commissaris, aandeelhouder en aanvankelijk ook speler in de Adelaarshorst, terwijl Ulderink voor het eerst hoofdcoach was in het betaald voetbal.

LEES OOK 'Nieuwe trainer Antwerp: Overmars heeft grote voorkeur'

De resultaten vielen flink tegen bij Go Ahead Eagles, maar Overmars liet zijn coach nooit vallen. “Andries is een goede trainer”, zei hij in 2009 tegen De Telegraaf, toen Go Ahead Eagles in een slechte reeks zat.

Ook Ulderink had toen al veel waardering voor Overmars. “Hij heeft een neus voor talenten en een goed inzicht in het spel”, iets wat later overduidelijk zou blijken tijdens diens glorieperiode bij Ajax.

LEES OOK Gouden zet Antwerp: "Perfecte man op perfecte plaats"

Andries Ulderink werd ook op sportief vlak ondersteund door Marc Overmars, wat op papier een vreemde situatie leek, maar toch klikte het wonderwel tussen beide heren.

“Bij een andere club zou ik niet zo gauw accepteren dat iemand die als commissaris feitelijk mijn baas is, tegelijkertijd assistent-trainer is”, zei Ulderink in 2009 tegen De Telegraaf.

Ulderinks dankbaarheid richting Overmars was dan ook groot, want dankzij hem kon de trainer debuteren in het betaalde voetbal. En toen Overmars vervolgens naar Ajax vertrok, vergat hij Ulderink niet.

Ajax en Ajax Cape Town

Als directeur voetbalzaken haalde Marc Overmars Andries Ulderink in 2013 naar Ajax, waar hij fulltime aan de slag ging als scout met de focus op Franse en Belgische talenten.

Het Parool schreef toen dat deze ‘transfer’ uit de koker kwam van Overmars, die duidelijk goede herinneringen had aan hun eerste samenwerking bij Go Ahead Eagles.

In 2016 stapte Ulderink over naar Reading FC als assistent-trainer van Jaap Stam, maar na twee jaar zat zijn Engelse avontuur erop. Na zijn korte passage in de Championship - en door het ontslag van Jaap Stam - was het opnieuw Overmars die Andries Ulderink een reddingsboei toewierp.

“Ik was het thuiszitten na het vertrek bij Reading beu, dus het telefoontje van Overmars, die me polste voor Ajax Cape Town, kwam als geroepen”, zei Ulderink in 2018 tegen de Twentsche Courant.

Twee jaar later ging hij opnieuw aan de slag in Nederland, waar Ulderink sinds 2020 assistent-trainer was bij FC Twente. Daar stuurde hij twee jaar geleden zelf aan op een vertrek.

Eigenzinnige Ulderink verlaat FC Twente voor RAFC

Andries Ulderink vervulde een belangrijke rol bij FC Twente, waar hij werd omschreven als een cruciale pijler in het succes van het eerste elftal en werd geprezen om zijn vakmanschap.

Hij was een man die op de achtergrond bleef, maar achter de schermen belangrijk werk verrichtte. “Ik heb ook veel te danken aan assistent Ulderink. Hij is de beste trainer die ik ooit heb gehad. Hij stippelt altijd ons tactisch aanvalsplan uit”, zei Daan Rots in De Gelderlander.

Ulderink was niet tevreden met zijn situatie bij FC Twente omdat hij een te beperkte bijdrage kon leveren op het trainingsveld. Bovendien klikte het niet echt tussen hem en hoofdcoach Ron Jans, evenals met de andere assistent-coach Ivar van Dinteren. Daarom besloot Ulderink de club te verlaten.

“Gaandeweg het seizoen kwam ik erachter dat ik over bepaalde technische zaken andere ideeën heb. Dat is niet erg, zolang het voor mij maar werkbaar blijft en ik geen concessies aan mezelf hoef te doen. Dat laatste was niet meer het geval, en daarom vind ik dat ik mijn verantwoordelijkheid moet nemen en heb ik besloten de club te verlaten”, stond te lezen op de clubwebsite.

Ulderink vertrok toen naar Antwerp FC, waar hij assistent-coach werd. En uiteraard via Marc Overmars.

Hevige Ulderink opnieuw naar Antwerp FC

Andries Ulderink bevestigde daarmee zijn ietwat eigenzinnige reputatie, want als het hem ergens niet bevalt, aarzelt hij niet om te vertrekken. In de zomer van 2022 stapte Ulderink op bij FC Twente, waar hij assistent-trainer was.

Niet veel later tekende hij bij Antwerp. Opvallend: Ulderink werd aangetrokken nog voordat Mark van Bommel tekende. Binnen Van Bommels team speelt hij een prominente rol tijdens de veldtrainingen.

“Hij is de ‘hevige’, in de goede zin van het woord”, zei Jelle Bataille tegen Gazet van Antwerpen. “Hij meent het goed, maar is zeer verbaal en kan op training vlakaf zeggen: ‘Jongens, het lijkt nergens naar.’ Ik kan zijn aanpak wel waarderen. Ik heb soms een harde hand nodig.”

Na zijn vertrek bij Antwerp ging Ulderink aan de slag bij Rangers FC, waar hij deel uitmaakte van de technische staf van Philippe Clement. Eind januari koos hij ervoor om een stap terug te zetten om familiale redenen, om nu dus hoofdcoach te worden van Antwerp FC.

De visie van Ulderink is duidelijk gebaseerd op de Nederlandse school, met een focus op balbezit. Anderzijds is hij niet de beste communicator, maar het feit dat Ulderink de club en de competitie kent, gaf volgens De Morgen de doorslag voor Antwerp om de knoop in zijn voordeel door te hakken.

Het is de bedoeling dat Ulderink zo snel mogelijk wordt aangesteld en dat hij zondag op de bank zit tijdens het duel met AA Gent. Hij ondertekent normaal gezien eerstdaags zijn contract tot het einde van dit seizoen.

POLL: Goede keuze van Overmars?

Meest recent

Lamkel Zé duidt verrassende volgende toptransfer STVV aan

Vorige zomer betaalde STVV een hoge tol voor de knappe prestaties van het voorgaande seizoen. Het ...

11
11
'Alarm op Neerpede: Anderlecht laat miljoenen glippen'

Bij Anderlecht gaan ze al jaren prat op het kwaliteitslabel van Neerpede. Deze week kregen ze daar ...

83
83
Kompany wacht bang af: Kimmich kondigt snelle beslissing aan

Vincent Kompany kan voorlopig tevreden zijn over zijn eerste seizoen bij Bayern München. Niet ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende opvolger Guardiola, Foket weg bij Anderlecht?'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

342
342
Standard-icoon verontrust: “Alleen wachten op mijn dood”

Gilbert Bodart zit al een tijdje in een diep dal, maar nu verschijnen er op sociale media ...

97
97
Anderlecht loopt stevig blauwtje op door… Cercle Brugge

RSC Anderlecht is de Belgische recordkampioen, maar toch verloor het pion Klaas Reynaert aan Cercle ...

179
179
Verjaardagscadeau: Simon Mignolet speelt knap record kwijt

Simon Mignolet mag vandaag 37 kaarsjes uitblazen. De Belgische doelman speelt al jaren bij Club ...

103
103
OH Leuven voegt nog verrassende naam toe aan staf

OH Leuven moet in de laatste twee matchen van de reguliere competitie nog vol aan de bak, want het ...

23
23
Jbari en Albert oordelen over titelkansen Union

De laatste weken lijkt de titelstrijd in de Jupiler Pro League geëvolueerd te zijn van een duel ...

67
67
'Exit Frenkie de Jong: Deco droomt van vervanger'

FC Barcelona zette woensdagavond een grote stap riching de kwartfinale van de Champions League. Het ...

66
66
Kompany moet Neuer hele tijd missen om zeer knullige reden

Vincent Kompany heeft woensdagavond heel wat twijfelaars het zwijgen opgelegd. Hij kreeg tot dusver ...

92
92
'Droomtransfer De Cuyper krijgt vorm: nieuwe contacten'

Een nieuwe stunt in de Champions League zat er deze week niet in, maar Maxim De Cuyper wist zich wel ...

443
443
Tegenvaller voor Antwerp: Ulderink haakt meteen af

Antwerp zorgde deze week toch voor een verrassing. Ondanks de kwalificatie voor Play-Off I besloot ...

165
165
Geen Premier League of MLS: "Toen kwam AA Gent"

AA Gent kende een goede wintermercato. De Buffalo's wisten met Leonardo Lopes en Dante Vanzeir twee ...

247
247
Kompany heeft dit te zeggen na CL-demonstratie

Bayern München raakt helemaal op toerental. Het won na een zeer overtuigende prestatie met 3-0 ...

102
102
Lapoussin rekent af met Union: "Daarom tekende ik bij STVV"

STVV verraste stevig door in januari Loïc Lapoussin weg te halen bij Union SG. Royal Antwerp FC ...

235
235
Feldhofer mysterieus: "Dat kan ik niet zeggen"

Cercle Brugge speelt vanavond de achtste finales van de Conference League tegen het Poolse ...

81
81
Storm bij Antwerp FC: Overmars zet de boel op stelten

Marc Overmars heeft voor opschudding gezorgd bij Antwerp FC door Andries Ulderink aan te stellen als ...

528
528
Soap begint: Bouchez & co dienen klacht in tegen format

Het nieuwe competitieformat blijft voor ophef zorgen. Vooral de beslissing dat de beloftenploegen ...

343
343
Garcia vloekt en juicht: van De Ketelaere tot Saelemaekers

De Rode Duivels nemen het deze maand op tegen Oekraïne. Bondscoach Rudi Garcia heeft aanvallend ...

126
126

Meer sportnieuws