Brugge is blauw-zwart: Club rolt Cercle in 10 minuten op

door
Brugge is blauw-zwart: Club rolt Cercle in 10 minuten op

Club Brugge heeft na de recente 6 op 18 aangeknoopt met een deugddoende zege in de Jupiler Pro League. Cercle Brugge begon zondagmiddag nochtans aardig aan de derby. Maar met drie goals op amper tien minuten tijd wist Blauw-Zwart de wedstrijd helemaal naar zich toe te trekken: 1-3.

Voor beide stadsrivalen stond er behoorlijk wat op het spel. Club had de voorbije weken geen goede reeks neergezet in eigen land. Bovendien had KRC Genk een dag eerder al in extremis gewonnen. Om de kloof met de leider niet verder te laten oplopen, moest Blauw-Zwart dus zelf ook de volle buit zien te pakken.

LEES OOK ‘Verbluffende ommekeer: onverwachte topdeal Club Brugge’

Maar ook Cercle had nood aan een goed resultaat. De Vereniging stond voor aanvang van de derby slechts één puntje boven de degradatiezone en moet dus nog vol aan de bak om het behoud te vrijwaren. Groen-Zwart begon dan ook goed aan de derby en was in de aanvangsfase zelfs veruit de betere ploeg.

Dodelijke tegenaanvallen

De aanpak van Cercle zorgde er echter wel voor dat er veel ruimte in de rug van de defensie lag. En daar maakte een geslepen en ervaren ploeg als Club natuurlijk gretig gebruik van. Halfweg de eerste helft sloeg het dan ook een eerste keer toe. Vanaken rondde uitstekend voorbereidend werd van Jashari af: 0-1.

Niet veel later kroop Vanaken in de rol van aangever en bood hij Jutgla de 0-2 aan na een goed uitgespeelde tegenaanval. Cercle was nog maar net bekomen toen Jutgla voor zijn tweede van de middag zorgde. Een mokerslag voor de 'thuisploeg'. Aan de rust leek de wedstrijd bij een 0-3-tussenstand dan ook gespeeld. 

Groen-zwarte eerredder

LEES OOK Hayen zet Cercle op zijn plaats na 'vlag-incident'

Groen-Zwart kwam evenwel met frisse moed uit de kleedkamer. En na een uurtje spelen kon Diakaté zowaar voor de 1-3 zorgen, weliswaar met een heuse portie meeval. De hoop op een terugkeer flakkerde zo toch weer op. Maar vervolgens slaagde Cercle er niet meer in om tot grote kansen te komen.

Aan de overzijde liet Club het dan weer na om de match terug volledig op slot te doen ondanks enkele goede kansen. Onder meer Ravych en Perrin wisten een gemaakt doelpunt te voorkomen. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-3. Beide ploegen kunnen de knop dus weer omdraaien richting hun (laatste?) Europese matchen.

POLL: Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Leko baalt om deze 3 redenen na pandoering op Union

Het zijn voor Standard lastige weken. Na de stuntzege op Club Brugge kon het de lijn niet ...

7
7
De Ketelaere en co slachten Juventus helemaal af

In de Champions League bleek Club Brugge dan wel te sterk, maar in de Serie A blijft Atalanta ...

11
11
Union richt pijlen op Genk na zoveelste overwinning

Union SG is dé ploeg in vorm in de Jupiler Pro League de laatste weken. De Brusselaars legden ...

30
30
AA Gent ontdekt nieuwe sensatie: "Nu gaat het beginnen"

AA Gent heeft zich zondagavond verzekerd van het laatste ticket voor de Champions' Play-Off. De ...

69
69
Geen schokeffect Antwerp: "Spelers moeten voor de spiegel"

Antwerp verraste deze week door na het behalen van Play-Off I toch een trainerswissel door te ...

73
73
Geen Courtois bij Real: ook zorgen voor Rode Duivels?

Real Madrid boekte zondag in La Liga een zege zonder veel overschot tegen Rayo Vallecano. Het won ...

36
36
RWDM zet Vreven schaakmat en wipt naar koppositie CPL

RWDM heeft voor het eerst sinds heel lang de koppositie gepakt in de Challenger Pro League. De ...

81
81
Flitsend Union dendert door en koestert titeldroom

Union blijft maar op zijn roze wolk surfen. De Brusselse club pakte nu ook eenvoudig de scalp van ...

38
38
'Anderlecht moet nog een extra domper vrezen'

Het is voor Anderlecht een zwarte zondag geworden. Het ging op pijnlijke wijze onderuit in Westerlo, ...

332
332
Anderlecht slaat toe en shopt bij KRC Genk

De afgelopen jaren wist KRC Genk een aantal talenten weg te halen bij RSC Anderlecht. Dat kwam hard ...

244
244
Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

AA Gent heeft op eigen kracht de Champions' Play-offs bereikt. De Buffalo's leken lange tijd op weg ...

126
126
Romelu Lukaku pakt uit met héél indrukwekkende statistiek

Romelu Lukaku was nog maar eens heel belangrijk voor Napoli. Met een goal en assist loodste hij zijn ...

51
51
Sardella: "Of we nog achter de coach staan?"

Terug bij af. RSC Anderlecht blijft maar sputteren en stevig sputteren zelfs. Tegen KVC Westerlo ...

420
420
Hubert spaart niemand en reageert op "Hubert buiten"

RSC Anderlecht bakte er 96 minuten niets van in Westerlo. Het werd 2-0 en 4-0 had ook gekund. ...

679
679
Manchester United en Arsenal zorgen voor smakelijke topper

Een twintigtal jaar geleden was Manchester United-Arsenal dé topaffiche in de Premier League. ...

14
14
De Cuyper haalt opgelucht adem: "Dit was nodig"

Club Brugge won makkelijk met 1-3 op het veld van Cercle Brugge. Blauw-Zwart sloeg op de juiste ...

100
100
Vlijmscherpe Coosemans geeft oorzaak gruwelijke blunder

Colin Coosemans is al heel het seizoen een stabiele kracht bij RSC Anderlecht. Maar zondag ging de ...

152
152
Anderlecht-fans richten zich tot Coucke: "Verlos ons van hem!"

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Een week na de belangrijke zege op ...

616
616
Real Madrid doet gouden zaak, Batshuayi van hemel naar hel

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond. ...

102
102
Pijnlijke afgang Anderlecht: Westerlo kan behoud al proeven

RSC Anderlecht heeft zondagnamiddag een serieuze opdoffer gekregen. De recordkampioen ging immers ...

142
142

Meer sportnieuws