Transfermania Club Brugge: nieuwe spits komt eraan

door
Transfermania Club Brugge: nieuwe spits komt eraan

Club Brugge blijft de markt afspeuren voor versterkingen, met een focus op een nieuwe spits. Hoewel in de wintermercato enkel Vince Osuji werd aangetrokken, kijkt het management nu richting de zomer, vooral door het verwachte vertrek van meerdere spelers. De club heeft interesse in de 26-jarige Mustapha Sangaré van Levski Sofia, een fysiek sterke spits die ondanks een doelpuntloze periode in 16 wedstrijden nog steeds in waarde stijgt. Sangaré staat open voor een transfer, met belangstelling uit Rusland, waar hij een aanzienlijk salaris kan verdienen.

Nieuwe zomerspits voor Club Brugge?

Dévy Rigaux houdt altijd tientallen spelers in de gaten met het oog op een mogelijke transfer, maar in de wintermercato bleef de teller steken op één nieuwkomer: Vince Osuji (18) van Kalmar FF.

Nochtans werd een vervanger voor Andreas Skov Olsen verwacht, en mogelijk zelfs een nieuwe spits. Club Brugge bekeek verschillende opportuniteiten, maar Rigaux hanteert een strenge selectie.

De club wilde enkel een versterking met directe impact, die zowel statistieken kon voorleggen als voor het juiste bedrag beschikbaar was. Geen enkele target voldeed aan al die eisen.

Bovendien krijgt Gustaf Nilsson nog tot minstens eind mei krediet op Jan Breydel. Maar reken erop dat Blauw-Zwart in de zomermercato wél zal toeslaan, zeker met het nakende vertrek van onder meer Joel Ordonez, Ardon Jashari, Raphael Onyedika en Ferran Jutglà.

Al meer dan 20 uur zonder doelpunt

Dévy Rigaux speurt de markt af naar mogelijke opportuniteiten voor de spitspositie en lonkt daarbij naar de Bulgaarse eerste klasse. Mustapha Sangaré, de 26-jarige spits van Levski Sofia, heeft Blauw-Zwart gecharmeerd.

Club Brugge haalde eerder al Igor Thiago weg uit Bulgarije, en de fysiek sterke Sangaré heeft met zijn 1,96 meter en 88 kilo een gelijkaardig profiel als de Braziliaan. De 26-jarige Malinees zit dit seizoen aan 5 goals en 6 assists in 23 competitieduels.

Ook het Turkse Göztepe en het Welshe Cardiff City tonen interesse in de kersverse international. Aan het begin van het seizoen presteerde de spits uitstekend, maar geleidelijk ging zijn vorm achteruit.

Sinds medio september 2024, toen hij twee keer scoorde tegen CSKA 1948, heeft hij geen doelpunt meer gemaakt in de Bulgaarse competitie. Sangaré zit al meer dan 20 uur zonder doelpunt in competitieverband en staat inmiddels 16 opeenvolgende wedstrijden droog.

Prijs Sangaré blijft stijgen

Mustapha Sangaré scoort dan wel geen doelpunten meer, maar zijn prijs blijft stijgen. Momenteel wordt hij op Transfermarkt geschat op 700.000 euro. Dit is bijna vijf keer meer dan het bedrag dat de Bulgaarse topclub vorige zomer aan het Portugese Varzim betaalde.

Sangaré werd in januari gelinkt aan transfers naar Egypte, Zwitserland en Rusland, maar geen enkel bod was bevredigend voor het management van Levski. Nizhny Novgorod deed een vergeefse poging met een bod van één miljoen euro.

“We kochten hem voor ongeveer 120.000 à 150.000 euro, en momenteel is zijn prijs zeven à acht keer hoger, hoewel we een bod hadden dat tien keer hoger lag. Ik heb het afgewezen omdat het drie dagen voor de sluiting van de transferperiode was en we geen manier hadden om te reageren", legde voormalig Levski-coach Stanislav Genchev uit tijdens een interview op BLITZ Live.

"Op dat moment, en zelfs nu nog, is Sangaré erg belangrijk voor het team."

Sangaré-mania

Een transfer van Mustapha Sangaré, slechts enkele maanden nadat hij van Varzim naar Levski vertrok, is tijdens zijn hele verblijf in Bulgarije al onderwerp van gesprek geweest.

“Sangaré-mania”, zo schrijven Bulgaarse media. Levski wil alleszins het onderste uit de kan halen bij een vertrek van hun spits en mikt op minstens zijn huidige marktwaarde, ondanks de stevige kritiek die hij in de tweede seizoenshelft te verwerken kreeg.

Begin februari liet de Malinese spits zelf weten open te staan voor een transfer. 

Nizhny Novgorod heeft een nieuwe poging ondernomen en de spits wil graag naar Rusland trekken, waar hij een salaris van 20.000 euro per maand kan verdienen, bijna drie keer zoveel als wat hij momenteel bij Levski Sofia opstrijkt.

POLL: Club Brugge moet Sangaré halen

Meest recent

Saelemaekers zet transferwens kracht bij met assist in derby

De 32ste speeldag in de Serie A werd zondagavond afgesloten met een absolute kraker, want de ...

0
0
Hayen duidelijk over titelstrijd: "Dag en nacht verschil"

Club Brugge heeft zondag een geweldige zaak in de strijd om de titel. Het wist leider Genk met 1-0 ...

16
16
Fink over strafschop: "Ik zou hem niet gegeven hebben"

KRC Genk staat al het hele seizoen aan de leiding en bouwde in de reguliere competitie een ruime ...

117
117
De Cuyper goudeerlijk na winning goal: "Was echt slecht"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League ligt weer helemaal open, want Club Brugge wist zondagavond ...

133
133
RSCA Futures volgen voorbeeld A-ploeg met pijnlijk verlies

De voorlaatste speeldag in de Challenger Pro League werd zondagavond afgesloten met een clash tussen ...

83
83
Standard en Dender verzuimen te winnen en verliezen terrein

Standard is er ook in zijn derde wedstrijd in de play-offs niet in geslaagd om te winnen. Deze keer ...

23
23
Geweldige beelden: Luikse supporters omarmen Genk-doelman na drama

Het voetbalmoment van het weekend? Vergeet even de zeges van Union en Club Brugge maar bekijk ...

171
171
Van held naar antiheld: "Snap waarom Chelsea Penders haalde"

Club Brugge heeft met 1-0 gewonnen van KRC Genk. Dat was een verdiende zege, maar het leek lange ...

227
227
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ...

398
398
Andries Ulderink scherp: "Dat kan gewoon niet"

Royal Antwerp FC speelde vorig jaar schabouwelijke Play-Offs, dit seizoen lijken ze verder te gaan ...

123
123
KV Mechelen én OHL blijven hierdoor met wrang gevoel achter

KV Mechelen heeft sinds het ontslag van Besnik Hasi niet verloren en Dion Lauberbach scoort plots ...

45
45
Man Utd incasseert op pijnlijke wijze 14de nederlaag

Vele jaren geleden was Newcastle - Manchester United een absoluut topduel in de Premier League. Dat ...

31
31
Club Brugge - KRC Genk: één speler zorgt voor ergernis

Club Brugge en KRC Genk zijn momenteel bezig aan dé topper van deze speeldag. De eerste 45 ...

283
283
Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

Antwerp FC heeft zondagmiddag een overbodige nederlaag geleden tegen AA Gent (0-1). De Great Old had ...

157
157
Degradatiestrijd in CPL beslecht, Club-goudklomp scoort pareltje

In de Challenger Pro League draait de titelstrijd nog volle toeren, het gevecht om het behoud is ...

204
204
Donkerrode Mbappé overschaduwt overwinning Real Madrid

Na de pijnlijke nederlagen tegen Valencia CF en Arsenal FC, heeft Real Madrid zich zondagnamiddag ...

152
152
Puike knal Schrijvers houdt Europe Play-Offs razend spannend

In de Europe Play-Offs blijven de verschillen bovenaan het klassement voorlopig erg beperkt. Leider ...

51
51
Hayen houdt revelatie op de bank, verrassing in basiself Genk

Zondagavond is het zover, dan wacht in de Champions' Play-Offs het eerste onderlinge duel tussen de ...

243
243
Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

AA Gent heeft zijn eerste punten van de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's boekten zondagmiddag ...

255
255
Liverpool zet champagne koud, Chelsea maakte dure slipper

Het is slechts een kwestie van tijd alvorens Liverpool FC de Engelse titel mag vieren. Daags na het ...

26
26

Meer sportnieuws