Anderlecht op crashkoers met ‘Angsthasi’

door
Anderlecht op crashkoers met ‘Angsthasi’

Anderlecht heeft Besnik Hasi (53) verrassend aangesteld als nieuwe hoofdcoach, ondanks zijn omstreden verleden bij de club. Hasi, die tussen 2014 en 2016 al trainer was, kreeg destijds de bijnaam ‘Angsthasi’ vanwege zijn defensieve speelstijl. Recent werd hij ontslagen bij KV Mechelen na tegenvallende resultaten en interne conflicten. Toch kiest Anderlecht opnieuw voor de Kosovaar, wat zorgt voor ophef binnen en buiten de club.

Anderlecht: ‘Angsthasi’ verloor grip op de spelersgroep

Anderlecht verraste vriend en vijand door Besnik Hasi (53) aan te stellen als de nieuwe hoofdcoach van de ploeg. Hasi speelde tussen 2000 en 2006 bij Anderlecht en was later werkzaam in de technische staf.

In maart 2014 schoof hij door van assistent naar hoofdcoach bij Anderlecht. Sporting stond toen op de derde plaats, op twaalf punten van leider Standard. Hasi zette een straffe remonte neer in de play-offs, wat verrassend genoeg resulteerde in het behalen van de landstitel.

In mei 2016, na een derde en een tweede plaats, gingen Anderlecht en Hasi in onderling overleg uit elkaar. Hij verloor steeds meer de grip op zijn spelersgroep. Bovendien werd hij bij Anderlecht door de supporters ‘Angsthasi’ genoemd omdat hij het team niet offensief genoeg liet voetballen.

Hasi kreeg twee weken geleden zijn ontslag bij KV Mechelen en leek op weg naar Cercle Brugge. Tot ieders verrassing heeft Anderlecht plaatsgemaakt voor Hasi als hoofdcoach, door David Hubert de laan uit te sturen.

Stuntwerk Hasi bij KV Mechelen

In november nam KV Mechelen afscheid van Steven Defour als hoofdcoach, en Besnik Hasi werd uiteindelijk gezien als de ideale kandidaat om deze taak op zich te nemen.

Hasi streefde ernaar zijn carrière nieuw leven in te blazen bij Mechelen, nadat hij sinds maart 2022 zonder club zat na zijn ontslag bij het Saoedische Al-Ahli.

Zijn vorige Belgische opdracht als hoofdcoach lag bijna tien jaar achter hem, toen hij Anderlecht in een spannende eindstrijd naar de landstitel leidde. Hasi had één duidelijk doel voor ogen toen hij aantrad als coach bij Mechelen: punten pakken en zo snel mogelijk opklimmen in het klassement.

Hasi overtrof de verwachtingen en maakte een sterke indruk tijdens zijn rentree in de Belgische competitie.

“De manier waarop trainer Besnik Hasi de ploeg gereanimeerd heeft, is straf gedaan,” zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Soms rendeert een trainerswissel dus echt wel. In dit geval zelfs in extreme mate.”

“Wat Hasi heeft gedaan met Mechelen is puur stuntwerk,” stelde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Zelfs de bestuursleden van KV Mechelen, die aanvankelijk sceptisch waren over zijn aanstelling, waren snel vol lof over zijn werk.

De emmer was vol na Balkan-uitbarstingen

Dit seizoen liep het veel minder bij KV Mechelen, en Besnik Hasi werd na een 8 op 36 de laan uitgestuurd Achter de Kazerne. De tegenvallende resultaten kostten hem de kop, maar er zat al langer sleet op de relatie tussen Hasi en het KVM-bestuur.

De Kosovaar toonde zich eigenzinnig en eergevoelig, gaf veel kritiek op het transferbeleid, uitte zich negatief over zijn eigen spelers en maakte ruzie met de supporters. Door een opeenstapeling van incidenten kwam het ook al eens tot een aanvaring in de bestuurskamer.

“Veel was niet meer nodig om tegen zijn kar te rijden,” schreef Gazet van Antwerpen. “Vanuit het perspectief van de club was de emmer vol.” Franky Van der Elst vond de coaching van Hasi bedenkelijk.

“Hij had te veel van die Balkan-uitbarstingen. Als je zo openlijk je eigen spelers en ook je bazen bekritiseert, vraag je in feite om een ontslag.”

POLL: Is Hasi de ideale coach voor Anderlecht?

Meest recent

RSCA Futures volgen voorbeeld A-ploeg met pijnlijk verlies

De voorlaatste speeldag in de Challenger Pro League werd zondagavond afgesloten met een clash tussen ...

17
17
Standard en Dender verzuimen te winnen en verliezen terrein

Standard is er ook in zijn derde wedstrijd in de play-offs niet in geslaagd om te winnen. Deze keer ...

11
11
Geweldige beelden: Luikse supporters omarmen Genk-doelman na drama

Het voetbalmoment van het weekend? Vergeet even de zeges van Union en Club Brugge maar bekijk ...

89
89
Van held naar antiheld: "Snap waarom Chelsea Penders haalde"

Club Brugge heeft met 1-0 gewonnen van KRC Genk. Dat was een verdiende zege, maar het leek lange ...

169
169
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ...

325
325
Andries Ulderink scherp: "Dat kan gewoon niet"

Royal Antwerp FC speelde vorig jaar schabouwelijke Play-Offs, dit seizoen lijken ze verder te gaan ...

90
90
KV Mechelen én OHL blijven hierdoor met wrang gevoel achter

KV Mechelen heeft sinds het ontslag van Besnik Hasi niet verloren en Dion Lauberbach scoort plots ...

36
36
Man Utd incasseert op pijnlijke wijze 14de nederlaag

Vele jaren geleden was Newcastle - Manchester United een absoluut topduel in de Premier League. Dat ...

23
23
Club Brugge - KRC Genk: één speler zorgt voor ergernis

Club Brugge en KRC Genk zijn momenteel bezig aan dé topper van deze speeldag. De eerste 45 ...

234
234
Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

Antwerp FC heeft zondagmiddag een overbodige nederlaag geleden tegen AA Gent (0-1). De Great Old had ...

129
129
Degradatiestrijd in CPL beslecht, Club-goudklomp scoort pareltje

In de Challenger Pro League draait de titelstrijd nog volle toeren, het gevecht om het behoud is ...

164
164
Donkerrode Mbappé overschaduwt overwinning Real Madrid

Na de pijnlijke nederlagen tegen Valencia CF en Arsenal FC, heeft Real Madrid zich zondagnamiddag ...

132
132
Puike knal Schrijvers houdt Europe Play-Offs razend spannend

In de Europe Play-Offs blijven de verschillen bovenaan het klassement voorlopig erg beperkt. Leider ...

49
49
Hayen houdt revelatie op de bank, verrassing in basiself Genk

Zondagavond is het zover, dan wacht in de Champions' Play-Offs het eerste onderlinge duel tussen de ...

233
233
Gent op Europese koers: Milicevic noemt uitblinker bij naam

AA Gent heeft zijn eerste punten van de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's boekten zondagmiddag ...

233
233
Liverpool zet champagne koud, Chelsea maakte dure slipper

Het is slechts een kwestie van tijd alvorens Liverpool FC de Engelse titel mag vieren. Daags na het ...

23
23
Balikwisha keihard voor ploegmaats: "Zoals bij de U8"

Antwerp FC blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste overwinning sinds 15 februari. De Great Old ...

113
113
Janssen maakt Samoise af: "Ligt meer op de grond dan te voetballen"

Antwerp FC heeft zondagmiddag een dure nederlaag geleden in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

263
263
Tzolis na één jaar al weg? 'Club verlangt miljoenenbedrag'

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van verschillende smaakmakers tijdens de komende ...

192
192
Gouden zege AA Gent: VAR en missersfestival nekken Antwerp

AA Gent heeft zondagmiddag zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs gepakt. De Buffalo's ...

273
273

Meer sportnieuws