De openingsspeeldag van de Jupiler Pro League heeft voor enkele verrassende uitslagen gezorgd. Het ambitieuze AA Gent ging bijvoorbeeld met 2-1 onderuit op het veld van STVV. Maar het laatste woord over deze wedstrijd blijkt nog niet gezegd, zo kwamen de Buffalo's vrijdagmiddag met een opvallend statement.
Na de partij op Stayen heerste in het Gentse kamp heel wat onvrede over een vermeende strafschopfase. Maximiliano Caufriez leek de bal immers in de eigen zestien met de arm te beroeren. Maar de scheidsrechter en de VAR besloten om niet in te grijpen. En het Referee Department steunde daags nadien die beslissing. "Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met de beslissing van de scheidsrechter en de VAR om geen strafschop toe te kennen omdat de arm in een natuurlijke positie is en de bal vanop zeer korte afstand de hand raakt", klonk de motivatie.
Daar gaat Gent echter niet mee akkoord. Via een statement op de officiële clubkanalen uitten de Buffalo's hun onvrede. "Dat zowel de VAR als het Referee Department deze fase als natuurlijk handspel beschouwen na het bekijken van de beelden, kunnen wij niet begrijpen. De club betreurt dan ook dat we al na één speeldag hierop dienen te reageren. We hadden gehoopt het nieuwe seizoen met een schone lei te kunnen beginnen. Tot ons spijt is dat voorlopig niet gelukt", klinkt het.
🖐 | @KAAGent krijgt in blessuretijd geen strafschop na deze interventie van Maximiliano Caufriez. De juiste beslissing? 🤔 #STVGNT pic.twitter.com/JA52UBd0Ul
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) July 25, 2021
Officiële clubreactie betreffende handspel tijdens #stvvgnthttps://t.co/M4AZTb2kN9 #var #RefereeDepartment #jpl
— KAA Gent (@KAAGent) July 30, 2021