'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

door
'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

Manchester City toonde zich bijzonder actief tijdens de voorbije wintermercato. Voor de komst van Omar Marmoush, Abdukodir Khusanov, Juma Bah, Nico Gonzalez en Vitor Reis werd ruim 200 miljoen euro gespendeerd. Toch is de transferhonger allerminst gestild in het Etihad Stadium.

City is al jarenlang dé dominante factor in de Premier League en legde in de vier voorbije seizoenen telkens beslag op de landstitel. Maar in de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de competitie zelfs even weg tot een uiterst teleurstellende zesde plaats.

Winters offensief

LEES OOK Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

Vlak voor de jaarwissel leek de ommekeer ingezet. Maar de zware nederlagen in de toppers tegen Paris Saint-Germain en Arsenal FC toonden aan dat City nog lang niet genezen is. En dus besloot de Engelse kampioen om zwaar uit te pakken tijdens de voorbije wintermercato. Zo werden een viertal aanwinsten aangeworven.

Vooral de defensie werd stevig onder handen genomen. Al zijn Khusanov (20), Reis (19) en Bah (18) vooral toekomstgerichte aanwinsten, die laatste werd meteen weer verhuurd. Van Marmoush, die zo'n 75 miljoen euro kostte, wordt wel een directe impact verwacht. Net zoals van Gonzalez, die vlak voor de deadline werd gestrikt.

Peperdure Italiaan

Maar City volgde nog meer pistes. Andrea Cambiaso bijvoorbeeld. Volgens zijn zaakwaarnemer waren Pep Guardiola en co erg concreet voor de Italiaanse vleugelback. Hij beweert zelfs dat City een slordige 65 miljoen euro veil had voor zijn cliënt. Maar zijn huidige werkgever Juventus besloot om niet mee te werken aan een deal rond Cambiaso.

LEES OOK Engelse media pakken De Bruyne aan na nieuwe afgang City

Komende zomer zou de Engelse grootmacht echter een nieuwe poging ondernemen. Al zal het ook dan diep in de buidel moeten tasten, Cambiaso heeft immers nog een lopend contract tot medio 2029 in Turijn. Volgens TeamTalk wordt Theo Hernandez (AC Milan) dan ook al bekeken als alternatief voor de Italiaan.

POLL: City moet na het seizoen sowieso een nieuwe coach aanstellen ...

Meest recent

Opvallend akkefietje bij Anderlecht: Sardella moet ingrijpen

RSC Anderlecht is nog één wedstrijd verwijderd van zijn eerste grote prijs sinds 2017. ...

26
26
Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

Antwerp FC is er dan toch niet in geslaagd om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de ...

286
286
Analisten vellen oordeel over penaltyfase Antwerp-Anderlecht

RSC Anderlecht blijft voorlopig op drie fronten meestrijden. De recordkampioen plaatste zich ...

352
352
Dure optater voor Inter, Liverpool overtuigend naar finale

Ook op de buitenlandse velden stond deze week bekervoetbal op het programma. In Engeland wist ...

24
24
Anderlecht naar bekerfinale! Rode Odoi kost Antwerp de kop

RSC Anderlecht mag begin mei tegen Club Brugge gaan strijden in de finale van de Croky Cup. Na een ...

194
194
Terechte uitsluiting Odoi? Degryse trekt duidelijk verdict

De eerste helft van de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht deed donderdagavond heel wat ...

515
515
'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

Manchester City toonde zich bijzonder actief tijdens de voorbije wintermercato. Voor de komst van ...

81
81
Geurtje aan cruciale gelijkmaker Anderlecht: "Dit is hands!"

In de Croky Cup werd donderdagavond het tweede ticket voor de finale uitgedeeld. Daarvoor kruisten ...

726
726
Jackers of Mignolet in finale? "Mijn gevoel zegt dat hij keept"

Club Brugge plaatste zich woensdag voor de finale van de Croky Cup ten koste van KRC Genk. Dat ...

181
181
Milicevic kondigt 'versterking' aan: "Hopelijk eind deze maand"

AA Gent staat in de komende weken opnieuw voor een druk programma. In de competitie wil het zijn top ...

281
281
Vertrek Cuesta rond: Galatasaray maakt transfersom publiek

KRC Genk greep donderdagavond naast een ticket voor de bekerfinale en kan zich dus volop toeleggen ...

144
144
Antwerp met twee debutanten, zes (!) wissels bij Anderlecht

Donderdagavond wordt bekend wie begin mei tegen Club Brugge zal strijden in de bekerfinale. Om dat ...

263
263
'Real vindt opvolger Kroos: prijskaartje van 60 miljoen'

Na jaarlijkse gewoonte hield Real Madrid het tijdens de voorbije wintermercato opvallend rustig. ...

105
105
'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

Antwerp FC heeft zich op de valreep van de wintermercato versterkt met Kadan Young (19), een ...

166
166
Anderlecht titelkandidaat? "Ze moeten zich geen illusies maken"

RSC Anderlecht hoopt zich donderdagavond te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. De ...

342
342
Vraagtekens bij AA Gent: dubbele toptransfer gemist

Na een wisselvallige eerste helft van het seizoen, probeerde AA Gent om te corrigeren tijdens de ...

780
780
'Frenkie richting exit: zomerklapper naar Premier League'

Tijdens de voorbije wintermercato heeft het merendeel van de Europese grootmachten zich behoorlijk ...

86
86
Bayat bevestigt: "Probeerden hem naar Charleroi te halen"

Sporting Charleroi zocht naar een extra spits, maar die vonden ze niet. Manager Mehdi Bayat sprak ...

31
31
Renard moet het Fredberg-recept toepassen

RSC Anderlecht heeft in totaal iets meer dan 10 miljoen euro gespendeerd aan nieuwe spelers voor de ...

201
201
'Walsh verlaat KV Mechelen voor droomtransfer'

KV Mechelen gaat nog een uitgaande transfer afronden. De Maneblussers staan op het punt om Sandy ...

232
232

Meer sportnieuws