'Referee Department velt Odoi-oordeel: Antwerp afgemaakt'

door
'Referee Department velt Odoi-oordeel: Antwerp afgemaakt'

De terugmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht houdt de gemoederen bezig. Er waren heel wat discutabele fases, maar vooral de rode kaart van Denis Odoi zort voor beroering.

Na afloop sneerde Antwerp en coach Jonas De Roeck naar ref Jasper Vergoote en de VAR. Volgens De Roeck trok Vergoote een tweede gele kaart door de VAR en dat is niet toegelaten. Antwerp dreigde dan ook met een klacht en mogelijk herspelen van de wedstrijd. Het Nieuwsblad bracht een eerste reactie van het Referee Department naar buiten.

Bizarre fase

LEES OOK Vandenbempt haalt snoeihard uit naar refs na JPL-fiasco

De Roeck sprak over een bizarre fase met Odoi en dacht dat Vergoote iets in zijn oortje te horen kreeg. “Mijn eerste gevoel was dat de scheidsrechter niet de intentie had om geel te geven, maar achteraf is die kaart dan toch gekomen. Bizar. Ik weet niet of we er ooit antwoord op gaan krijgen, het is ook niet aan mij om dat te onderzoeken. Maar als er effectief een VAR-interventie was, dan zijn de regels heel duidelijk.”

Een onderzoek zal mogelijk moeten uitsluiten of de VAR heeft ingegrepen of niet. Het ziet er alvast naar uit dat Antwerp extra informatie zal opvragen bij het Refereeing Department. Opvallend is dat Antwerp komende zondag weer tegenover Anderlecht staat en dat Jan Boterberg (die de VAR-verantwoordelijk was in de bekerclash) de scheidsrechters zal zijn.

Niet te spreken

Als Vergoote advies heeft gekregen van de VAR om Odoi een tweede gele kaart te geven is er een mogelijkheid om de wedstrijd te herspelen. Wanneer de assistenten die raad hebben gegeven, heeft Antwerp geen poot om op te staan. Het RD is alvast duidelijk en haalt uit naar Antwerp. ‘Bij het Referee Department maken ze zich echter weinig zorgen, horen we. Daar is het verhaal dat Vergoote alleen hulp kreeg van zijn assistenten op het veld – de lijnrechter(s) en/of de vierde man –, wat wél is toegestaan.’

LEES OOK Hubert reageert verrassend op commotie Antwerp-Anderlecht

Vooral de houding van Antwerp wordt afgebroken en bestempeld als 'not done'. ‘Ze zijn overigens ook niet over te spreken over de houding van Antwerp. Reageren doen ze voorlopig niet, maar mogelijk later wel nog’, klinkt het bij HNB. Op het eerste gezicht lijkt het aldus dat de VAR niét heeft ingegrepen. Een herspelen van de halve finale zal dan niet aan de orde zijn. In de bekerfinale kijken Anderlecht en Club Brugge elkaar recht in de ogen.

POLL: Vond jij de houding van Antwerp na de match ook 'not done'?

Meest recent

Vandenbempt wijst Antwerp terecht na klachten over ref

Er was heel wat ophef na de bekermatch tussen Antwerp en Anderlecht, waarin de bezoekers dankzij een ...

70
70
Ivan Leko spreekt heldere taal over interesse AA Gent

Nu de wintermercato voorbij is, kunnen ze zich bij AA Gent weer volop richten op de volgende vraag: ...

83
83
Maresca komt alweer met slecht nieuws over Lavia

Door velen wordt Roméo Lavia gezien als dé toekomst van het Belgische voetbal. De ...

23
23
Transfer Verlinden: voorzitter Beerschot onthult échte verhaal

Beerschot kent al een moeilijk seizoen en lijkt meteen weer uit de Jupiler Pro League te gaan ...

107
107
Ex-ref heeft slecht nieuws voor Antwerp: "Niet hetzelfde"

De terugwedstrijd van de halve finale van de Croky Cup tussen Antwerp en Anderlecht blijft voor ...

379
379
Volgende Belgische groeibriljant staat klaar bij RB Leipzig

RB Leipzig ging de voorbije jaren stevig de Belgische toer op. De Duitse topclub heeft maar liefst ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Flop wil weg bij Anderlecht, Real vindt nieuwe Kroos'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

204
204
La Liga vermorzelt Real, rivaal Atlético deelt sneer uit

Real Madrid deed in Spanje heel wat stof opwaaien met een statement na de competitiewedstrijd tegen ...

82
82
Verschaeren komt met opvallende onthulling: “Heel slecht…”

Yari Verschaeren was belangrijk voor Anderlecht in de halve finale tegen Royal Antwerp FC, maar na ...

334
334
Vandenbempt is zeker: “Twee beste ploegen van het land”

De bekerfinale is bekend. RSC Anderlecht en Club Brugge kijken elkaar in de ogen van de finale van ...

469
469
'Referee Department velt Odoi-oordeel: Antwerp afgemaakt'

De terugmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht houdt ...

1435
1435
Verliest Kompany sterspeler Kane aan bizarre toptransfer?

Harry Kane maakte de overstap van Tottenham Hotspur naar Bayern München in de zoektocht naar ...

109
109
Hubert reageert verrassend op commotie Antwerp-Anderlecht

RSC Anderlecht trok een 2-2 gelijkspel over de streep tegen Royal Antwerp FC in de terugwedstrijd ...

684
684
Lokeren schept klaarheid over beschikbaarheid Nainggolan

Radja Nainggolan heeft de voorbije weken weer van zich doen spreken, zowel op positieve als ...

164
164
'Volgende kandidaat-overnemer Standard is bekend'

Standard kende alweer een drukke winter met heel wat transfers. Dat is toch opmerkelijk, want de ...

247
247
Dubbele opsteker voor matchwinnaar Dendoncker

Anderlecht mag in mei naar het Koning Boudewijnstadion om misschien zijn eerste trofee sinds 2017 te ...

166
166
Vers bloed in de JPL: 11 nieuwkomers om naar uit te kijken

Sinds een paar dagen is de transfermarkt in België gesloten. Enkele nieuwkomers in onze ...

260
260
'Club en Union krijgen zware concurrentie voor goudhaantje'

Het is een vrij drukke wintermercato geweest in België, al geldt dat zeker niet voor alle ...

179
179
Grote uitblinker bij Anderlecht: "Hij charmeerde Garcia"

De bekerfinale wordt een kraker tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart had woensdag tegen ...

502
502
'Toptransfer van 25 miljoen voor Rode Duivel'

De wintermercato bracht enkele verrassende transfers voor Rode Duivels. Hoewel de markt in alle ...

196
196

Meer sportnieuws