KRC Genk werd in de halve finale van de Croky Cup uitgeschakeld door Club Brugge. Blauw-Zwart lijkt ook de grote titelconcurrent voor Thorsten Fink en consorten te worden. Volgens Peter Vandenbempt zijn KRC Genk en Club Brugge momenteel ook de twee beste Belgische ploegen.
Aanvoerder Bryan Heynen heeft op zijn 28e al heel wat meegemaakt bij KRC Genk. In tegenstelling tot de andere seizoenen neemt hij nu geen blad voor de mond als het over titelaspiraties gaat. De Limburgers staan al een heel seizoen aan kop in de Jupiler Pro League.
KRC Genk verbergt niet meer
KRC Genk verbergt zich niet meer en eerder sprak Matte Smets ook al over de titelambities. “De andere jaren werd dat woord wat gemeden. Het feit dat we er toen te voorzichtig mee omgingen, werkte misschien een beetje verlammend. Je moet dat net durven benoemen. En in feite verandert het ook niks hé. Je moet naar de realiteit kijken en die is dat wij een paar matchen voor de Play-Offs bovenaan staan. Het zou dom zijn om nu te zeggen ‘we zien wel’.”
Volgens Heynen zijn er nog andere titelconcurrenten dan Club Brugge. “Zolang die halvering van de punten er is, moet je niemand uitsluiten. Het lijkt nu alsof Union SG en zo allemaal veraf staan, maar ik heb het nu al vaak genoeg meegemaakt om te weten dat die afstand snel kleiner kan worden. Uiteindelijk speel je in de reguliere competitie maar voor anderhalf punt”, citeert Het Laatste Nieuws de captain van KRC Genk.
Architect Fink een succes
Volgens Heynen is het succes van dit seizoen vooral te danken aan coach Fink. “Hij is én tactisch sterk, én hij is sterk in het managen van de groep. Vaak was het het een of het ander. Fink is het meest allround. Hij drukte ons op het hart dat de uitschakeling tegen Club niet betekent dat onze andere droom wegvalt. Dat is het mooie aan topsport. Je krijgt altijd nieuwe kansen.”