Anderlecht heeft zich zondag een beetje hersteld van de Europes optater die het donderdag in Istanboel kreeg, want in de Jupiler Pro League kon het wel winnen. Het graaide in Charleroi de drie punten mee dankzij een goal van Vazquez, al is daarmee wel vrijwel alles gezegd.
Veel liet Anderlecht immers niet zien op Mambourg. Met een gehavend elftal - Edozie en Dolberg vielen opnieuw uit - creëerde het maar één echte kans in de match, die wel meteen een 0-1-zege opleverde. David Hubert kon dus toch tevreden zijn.
Geen mooie match van Anderlecht
"Het was een gesloten wedstrijd met weinig kansen. Het was niet mooi om te zien", was de trainer achteraf wel eerlijk bij Sporza. "Op een moeilijk bespeelbaar veld was het voor beide ploegen moeilijk om goede combinaties te maken en doelgevaar te creëren. Het was belangrijk om deze wedstrijd desondanks toch te winnen, op een mature manier, met een meer directe speelstijl."
Hubert paste zich dus aan de omstandigheden aan. "Je moet ook niet naïef zijn en toch van achteruit mooie combinaties proberen op te zetten als de omstandigheden zo moeilijk zijn. Ik had het gevoel dat de ploeg die eerst zou scoren, ook zou winnen. Zo is ook gebleken", legde hij uit.
Invallers maken verschil
Nu wordt het vooral hopen voor Anderlecht dat de schade voor Edozie en Dolberg niet te groot is, ook omdat donderdag alweer de volgende opdracht wacht. Dan komt Fenerbahçe op bezoek voor de terugmatch in de Europa League.
"Voor een trainer is het niet leuk als Edozie tijdens de opwarming nog uitvalt en je ook Dolberg nog voor de rust noodgedwongen moet vervangen. Maar de invallers hebben het verschil gemaakt, met Angulo en Vazquez", blijft Hubert wel optimistisch