'UCL-succes verzilverd: Club gaat voor duurste transfer óóit in JPL'

door
'UCL-succes verzilverd: Club gaat voor duurste transfer óóit in JPL'

De successen in de Champions League vormen een absolute goudmijn voor Club Brugge. Zo verdiende de Belgische kampioen inmiddels al ruim 60 miljoen euro aan zijn huidige campagne. En op langere termijn kunnen hier ook de vruchten van geplukt worden op de transfermarkt.

De hervormingen binnen het Kampioenenbal gingen dit seizoen gepaard met een aanzienlijke stijging van de prijzengelden. Nu Club in de 1/8ste finales staat, verdiende het al 60.295.00 euro. Dat bedrag kan nog flink stijgen indien Blauw-Zwart ook in de volgende ronde kan stunten tegen Lille OSC of Aston Villa.

LEES OOK 'Premier League-ster hamert op toptransfer bij Club Brugge'

De knappe prestaties op het hoogste Europese niveau hebben echter nog meer positieve consequenties. Door zich te bewijzen in een topcompetitie als de Champions League, stijgt immers ook de marktwaarde van de spelers exponentieel. En bij een aantal van hun kan dat komende zomer al verzilverd worden.

Cashen op mercato

Enkele jongens lijken immers klaar voor een stapje hogerop zoals Maxim De Cuyper en Raphael Onyedika. Ferran Jutgla gaat dan weer zijn laatste contractjaar in en wordt mogelijk te gelde gemaakt. Maar vooral de gegeerde Joel Ordoñez lijkt zich te mogen opmaken voor een mooie transfer

De Ecuadoraanse verdediger is dan ook bezig aan een grandioos seizoen aan de zijde van Brandon Mechele. Met zijn fysieke kwaliteiten lijkt hij ook gemaakt voor een Europese topcompetitie. Bovendien is hij inmiddels een vaste waarde bij de nationale ploeg van Ecuador en heeft hij op zijn 20ste nog een pak progressiemarge. 

Scouts in tribune

LEES OOK 'Topscouts in tribunes: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Ordoñez staat inmiddels dan ook op een pak verlanglijstjes, met name in de Premier League. Chelsea FC werd recentelijk genoemd, ook Newcastle United en Aston Villa tonen interesse. Bij het medium Bolavip weet men via ESPN-commentator Jorge Baravalle echter dat ook Brighton and Hove Albion in actie is geschoten.

De huidige nummer 10 uit de Premier League zou dinsdag immers een scout naar Atalanta hebben gestuurd met de specifieke opdracht om Ordoñez te scouten. Brighton heeft alvast goede ervaringen met Ecuadoranen. Pervis Estupinan is er al jarenlang sterkhouder, Moises Caicedo leverde club in 2023 een recordsom op.

Recordsom gevraagd

Om kans te maken op Ordoñez zal de club echter zelf ook diep in de buidel moeten tasten. Bovengenoemde bron beweert namelijk dat Club Brugge zal trachten om van zijn defensieve sterkhouder de duurste uitgaande transfer ooit te maken in de Jupiler Pro League. Hij zou dus meer moeten kosten dan de 37.5 miljoen euro die AC Milan in 2022 betaalde voor Charles De Ketelaere. Al lijkt er wel ruimte om te onderhandelen over de betalingsmodules en eventuele bonussen.

POLL: Ordoñez zou minstens 40 miljoen euro moeten opbrengen ...

Meest recent

Hubert spreekt na deceptie Anderlecht: “Als een pudding…”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk tegen Fenerbahçe. Door de 3-0 nederlaag in Turkije zit het ...

21
21
Genk trots: "Beter dan Gravenberch en Camavinga"

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie prijkt KRC Genk nog altijd fier aan de ...

35
35
'Anderlecht slikt volgende mokerslag voor Brusselse derby'

Anderlecht bleef donderdagavond tegen Fenerbahçe steken op een 2-2-gelijkspel en ligt ...

163
163
Waagt Club Brugge een poging voor Kevin De Bruyne?

Club Brugge zette deze week weer een straffe stunt neer in de Champions League door Atalanta uit te ...

643
643
Pocognoli onthult zware schade na niet-gefloten penalty

Er was donderdagavond een mirakel nodig om ervoor te zorgen dat niet alle drie de Belgische teams op ...

145
145
Volgende eersteklasser komt met stadionopsteker

Het Belgische voetbal maakte de voorbije jaren een mooie ontwikkeling door, wat zich ook ...

161
161
Ondanks uitschakelingen recordcoëffficiënt voor België

Donderdag is uiteindelijk een zwarte avond geworden voor het Belgische voetbal, want in ...

230
230
Léoni: "Niet Fenerbahçe, maar daar moeten we spijt hebben"

Het Europese avontuur van Anderlecht zit erop, want donderdagavond bleek een 2-2-gelijkspel tegen ...

89
89
Anderlecht is dure vogel kotsbeu: ‘Hij is totaal nutteloos’

Luis Vazquez heeft het vertrouwen van Anderlecht verloren. De Argentijnse spits presteert te ...

478
478
'Discussie JPL-format open: opvallend voorstel keert terug'

Krijgen we volgende week eindelijk witte rook over hoe de Jupiler Pro League er volgend seizoen uit ...

641
641
Mourinho doet Anderlecht pijn: "Of ik onder de indruk was?"

Zoals gevreesd zijn de play-offs het eindstation van Anderlecht geworden in de Europa League. De ...

240
240
Guardiola geeft De Bruyne nekschot met markante quote

We hebben deze week in de Champions League mogelijk het einde van een tijdperk gezien. Manchester ...

205
205
Vertonghen eindelijk terug: "Nog niet klaar voor 90 minuten"

Anderlecht nam donderdagavond afscheid van de Europa League, want het kwam tegen Fenerbahçe ...

37
37
Union bestolen? "We hebben het allemaal gezien"

Zoals verwacht zijn donderdag alle drie de Belgische clubs die in actie kwamen van het Europese ...

355
355
Kranten hard voor 'preminiem' bij Anderlecht: 3 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdagavond afscheid genomen van de Europa League. Een 2-2-gelijkspel tegen ...

640
640
Géén remontada: penalty in verlengingen kost Union superstunt

Ook Union SG heeft de Europa League donderdagavond moeten verlaten. De Brusselaars leken nochtans op ...

187
187
Anderlecht zegt Europa vaarwel met tumultueus gelijkspel

De Europese campagne van RSC Anderlecht zit er zoals verwacht op. Paars-Wit bleek tegen ...

196
196
Sociedad haalt fors uit, Cercle kent mogelijke tegenstanders

In de Europa en Conference League zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales uitgedeeld. Real ...

189
189
Onverwacht sprookje bij AA Gent: "Dit is mijn droomclub"

AA Gent heeft donderdagavond in schoonheid afscheid genomen van de Conference League. Na de zware ...

304
304
Blunderfestival! Fenerbahçe geeft Anderlecht groot geschenk terug

In de Europa League stond RSC Anderlecht donderdagavond voor de schier onmogelijke opdracht om een ...

111
111

Meer sportnieuws