'UCL-succes verzilverd: Club gaat voor duurste transfer óóit in JPL'

door
'UCL-succes verzilverd: Club gaat voor duurste transfer óóit in JPL'

De successen in de Champions League vormen een absolute goudmijn voor Club Brugge. Zo verdiende de Belgische kampioen inmiddels al ruim 60 miljoen euro aan zijn huidige campagne. En op langere termijn kunnen hier ook de vruchten van geplukt worden op de transfermarkt.

De hervormingen binnen het Kampioenenbal gingen dit seizoen gepaard met een aanzienlijke stijging van de prijzengelden. Nu Club in de 1/8ste finales staat, verdiende het al 60.295.00 euro. Dat bedrag kan nog flink stijgen indien Blauw-Zwart ook in de volgende ronde kan stunten tegen Lille OSC of Aston Villa.

LEES OOK 'Club Brugge houdt hart vast na Ordoñez-ontwikkelingen'

De knappe prestaties op het hoogste Europese niveau hebben echter nog meer positieve consequenties. Door zich te bewijzen in een topcompetitie als de Champions League, stijgt immers ook de marktwaarde van de spelers exponentieel. En bij een aantal van hun kan dat komende zomer al verzilverd worden.

Cashen op mercato

Enkele jongens lijken immers klaar voor een stapje hogerop zoals Maxim De Cuyper en Raphael Onyedika. Ferran Jutgla gaat dan weer zijn laatste contractjaar in en wordt mogelijk te gelde gemaakt. Maar vooral de gegeerde Joel Ordoñez lijkt zich te mogen opmaken voor een mooie transfer

De Ecuadoraanse verdediger is dan ook bezig aan een grandioos seizoen aan de zijde van Brandon Mechele. Met zijn fysieke kwaliteiten lijkt hij ook gemaakt voor een Europese topcompetitie. Bovendien is hij inmiddels een vaste waarde bij de nationale ploeg van Ecuador en heeft hij op zijn 20ste nog een pak progressiemarge. 

Scouts in tribune

LEES OOK Club houdt hart vast: sterkhouder op draagberrie afgevoerd

Ordoñez staat inmiddels dan ook op een pak verlanglijstjes, met name in de Premier League. Chelsea FC werd recentelijk genoemd, ook Newcastle United en Aston Villa tonen interesse. Bij het medium Bolavip weet men via ESPN-commentator Jorge Baravalle echter dat ook Brighton and Hove Albion in actie is geschoten.

De huidige nummer 10 uit de Premier League zou dinsdag immers een scout naar Atalanta hebben gestuurd met de specifieke opdracht om Ordoñez te scouten. Brighton heeft alvast goede ervaringen met Ecuadoranen. Pervis Estupinan is er al jarenlang sterkhouder, Moises Caicedo leverde club in 2023 een recordsom op.

Recordsom gevraagd

Om kans te maken op Ordoñez zal de club echter zelf ook diep in de buidel moeten tasten. Bovengenoemde bron beweert namelijk dat Club Brugge zal trachten om van zijn defensieve sterkhouder de duurste uitgaande transfer ooit te maken in de Jupiler Pro League. Hij zou dus meer moeten kosten dan de 37.5 miljoen euro die AC Milan in 2022 betaalde voor Charles De Ketelaere. Al lijkt er wel ruimte om te onderhandelen over de betalingsmodules en eventuele bonussen.

POLL: Ordoñez zou minstens 40 miljoen euro moeten opbrengen ...

Meest recent

Kalender Duivels bekend: “Elke thuismatch ander stadion”

De Rode Duivels blijven in de A-Divisie van de Nations League na de knappe zege in Genk tegen ...

14
14
Mannaert strikt sterke man Standard: nieuwe CEO bekend

Standard wil in de komende weken gaan meestrijden voor een Europees ticket in de Europe Play-Offs. ...

33
33
Hasi drukt stempel: stevige waarschuwing Anderlecht-spelers

RSC Anderlecht start zijn campagne in de Champions' Play-Offs aanstaande zondag met een bezoek aan ...

112
112
'Club Brugge houdt hart vast na Ordoñez-ontwikkelingen'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met enkele topaffiches. Titelverdediger Club ...

70
70
Strive for Five: Genk zet grote kanonnen in vlak voor PO's

Komend weekend is het eindelijk zover, dan barst de titelstrijd in Champions' Play-Offs in alle ...

73
73
Kapiteinsdebat bij Duivels beslecht? "Hij is de natuurlijke leider"

De Rode Duivels kunnen al bij al met een tevreden gevoel terugblikken op hun eerste ...

238
238
'Kompany zit City dwars: titanenstrijd van 130 miljoen'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende ...

75
75
Smaakmaker kondigt vertrek bij Club Brugge aan

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de landstitel én de beker. Voor een ...

504
504
Wankele positie: Hasi’s vertrek bij Anderlecht al in de maak?

Besnik Hasi, de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht, heeft een korte houdbaarheidsdatum. Ondanks de ...

478
478
'Liverpool pakt fors uit: EK-smaakmaker naar Anfield'

Spanje plaatste zich zondag voor de Final Four van de Nations League ten koste van Nederland. Bij de ...

244
244
Milicevic gooit transferplannen bij AA Gent op tafel

AA Gent maakt komend weekend voor het eerst in jaren zijn wederoptreden in Play-Off I. In aanloop ...

319
319
'Club zet zich schrap: bliksemvertrek Tzolis krijgt vorm'

Club Brugge zag een aantal van zijn internationals de voorbije dagen een goede beurt maken. Christos ...

647
647
Eén Rode Duivel grote verliezer na eerste tweeluik Garcia

Het eerste interland-blok onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia zit erop. Voor een aantal Rode Duivels ...

980
980
Steven Defour trekt grote ogen: “Garcia kan op hem rekenen”

De Rode Duivels wisten een 3-1 nederlaag tegen Oekraïne weg te werken in Genk. De Belgische ...

188
188
‘Zéér verrassende transferwending Frenkie de Jong’

Waar ligt de toekomst van Frenkie de Jong? De Nederlander werd bij FC Barcelona binnengehaald als ...

74
74
Enorme opsteker Rudi Garcia én Vincent Mannaert

De Rode Duivels blijven in de A-Divisie van de Nations League. In Genk maakten de manschappen van ...

157
157
Yamal en Van der Vaart kop tegen kop: “Bom in Spanje”

Lamine Yamal is op zijn 17e al een basispion bij Spanje én FC Barcelona. In de Nations ...

155
155
Thorsten Fink verbaast met oproep aan JPL-refs

De scheidsrechters in de Jupiler Pro League krijgen ook dit seizoen weer de wind van voren. Bijna ...

267
267
'Raskin is hot na Duivels debuut, toptransfer lonkt'

Nicolas Raskin werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia gaf de ...

218
218
Duivel geeft visitekaartje af: "Hij verdient altijd een basisplaats"

Rudi Garcia kan uiteindelijk toch tevreden terugblikken op zijn eerste tweeluik als Belgisch ...

240
240

Meer sportnieuws