Under Review: Lardot wijst Mazzu terecht, Kuyt mag klagen

door
Under Review: Lardot wijst Mazzu terecht, Kuyt mag klagen

Op de laatste speeldag van de reguliere competitie stond er op diverse velden nog heel wat op het spel, en dus hoeft het niet te verbazen dat de arbitrage achteraf hier en daar de gebeten hond was. Zo spuwde Felice Mazzu zijn gal over het optreden van Jan Boterberg, wat hem allicht op een sanctie komt gestaan. Intussen diende Jonathan Lardot de STVV-coach alvast van antwoord.

In het wekelijkse Under Review liet de technisch directeur van het Referee Department, zelf eveneens op de korrel genomen, zijn licht schijnen op de klachten uit Truiense hoek. Zo waren de Kanaries niet te spreken over de strafschop voor OH Leuven, waarbij Boterberg bij zijn stuk bleef nadat de VAR hem naar het scherm had geroepen. Een moedige én correcte beslissing volgens Lardot.

Lardot versus Mazzu

LEES OOK Mazzu compléét over de rooie: oud-scheidsrechter prikt terug

"Ik vond het een zeer terechte penalty. Louis Patris raakt de bal, maar neemt een risico door zijn voet in die positie te brengen. De aanvaller wil de bal met zijn borst controleren en krijgt een voet in zijn gezicht. Dat is een gevaarlijk contact en dus gaat de bal meer dan terecht op de stip. De interventie van de VAR was dan ook ongepast", aldus Lardot, die zelfs met lof zwaait naar Boterberg.

"Het is belangrijk dat hij persoonlijkheid toont door bij zijn standpunt te blijven. Jan heeft in het algemeen een zeer goede wedstrijd gefloten, ondanks de reacties achteraf. Ook die fase waarbij hij mogelijk een tweede gele kaart had kunnen geven (aan OHL-aanvaller Lequincio Zeefuik, nvdr.) heeft hij volgens mij goed beoordeeld", luidt het. Voorts weigert hij om Mazzu aandacht te schenken.

Kuyt mag wél klagen

"Ik ga me niet moeien. Dat is een dossier voor het bondsparket", vervolgt Lardot. Ook op de afgekeurde goal van Cercle Brugge tegen Anderlecht valt ondanks het ongenoegen in het bezoekende kamp volgens hem niks aan te merken. "Wat mij betreft is die overtreding heel duidelijk. De frustratie is waarschijnlijk mee ingegeven door het feit dat de fout niet direct al op het veld wordt gefloten."

LEES OOK OHL-coach Coleman zet woeste Mazzu stevig op zijn plaats

"Dan volgt er een doelpunt dat via de VAR terecht moet worden afgekeurd. Daarom verkies ik dat de ref, die wel goed heeft gefloten, zelf zijn verantwoordelijkheid neemt", klinkt het. Tot slot heeft Lardot toch tevens een puntje van kritiek, want bij de elfmeter voor Westerlo tegen Beerschot had de VAR niet moeten tussenkomen. Of hoe Dirk Kuyt als enige coach dus reden tot klagen heeft.

POLL: Wie is dit seizoen het vaakst benadeeld?

Meest recent

Sensationele transfer Van Dijk? 'Liverpool steekt tandje bij'

Liverpool FC is bezig aan een uitstekend seizoen, maar dreigt desondanks enkele sterkhouders kwijt ...

13
13
Basiself Rode Duivels: De Ketelaere en Faes aan de aftrap?

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste wedstrijd aan het roer van de Rode Duivels aanstaande ...

48
48
Titelstrijd barst los: Chatelle doet voorspelling Champions' Play-Offs

Tijdens de komende dagen ligt de focus uiteraard op de nationale ploegen, maar het is toch ook al ...

288
288
Wesley Sonck na dramatische misser: "Altijd net niet..."

Oud Rode Duivel Wesley Sonck kende een prachtige carrière, waarbij hij zowel in het ...

34
34
'Metamorfose City: Guardiola stuurt alweer grote naam door'

Manchester City liep afgelopen weekend andermaal averij op in de Premier League en bleef op 2-2 ...

87
87
Razende transfermachine Club Brugge draait op volle toeren

Club Brugge versterkte zich in januari met de 18-jarige Nigeriaan Vince Osuji van Kalmar FF voor een ...

293
293
'Anderlecht stoomt onverwachte joker klaar voor bekerfinale'

RSC Anderlecht wil in de Champions' Play-Offs mee gaan strijden voor minstens een Europees ticket. ...

366
366
'Liverpool grijpt in na verloren finale: transferbom op Anfield'

Liverpool FC heeft een uitsterst teleurstellende week achter de rug. Na de uitschakeling in de ...

121
121
Commotie rond Jashari: 'Onder druk van Club Brugge'

Club Brugge ziet deze week opnieuw verschillende internationals uitzwermen naar diverse uithoeken ...

386
386
Nieuwe aanvoerder Duivels: "Alle jonge spelers zeggen het"

Donderdag kruisen de Rode Duivels in Murcia de degens met Oekraïne om het behoud in de hoogste ...

508
508
Rode Duivels wrijven zich in de handen: “Fellaini of Defour?"

De Rode Duivels nemen het in de barragematchen van de Nations League op tegen Oekraïne. ...

154
154
Verdict over blessure Toby Alderweireld: “Normaal gezien…”

Toby Alderweireld stopt aan het einde van het seizoen met voetballen en de verdediger hoopte nog een ...

143
143
Pijnlijke details ontslag Feldhofer onthuld: “Waanzin”

Cercle Brugge besloot om na de slotspeeldag van de reguliere competitie van de JPL Ferdinand ...

396
396
Rudi Garcia al zwaar onder vuur: “Al-Dakhil boven hem?!”

Rudi Garcia maakte zijn eerste selectie van de Rode Duivels bekend. In de barragematchen van de ...

324
324
JPL-smaakmaker bejubeld: “Hij is de nieuwe Toni Kroos”

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voorbij. KRC Genk gaat de Champions Play-Offs ...

155
155
'Twee opties nieuwe T1 Cercle: bekende of bulldozer’

Cercle Brugge kende een sterk parcours in Europa, maar in de competitie ging het dit seizoen ...

295
295
Last-minute wijziging: Garcia roept twee nieuwe Duivels op

Aanstaande donderdag nemen de Rode Duivels het in Murcia op tegen Oekraïne. In aanloop naar die ...

555
555
Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

De Rode Duivels hebben zich maandag verzameld in Tubeke. Daar zullen ze in de komende dagen het ...

397
397
Ontknoping doet koppen rollen: nieuw trainersontslag in JPL

Daags na de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League, heeft die ontknoping ...

474
474
Vormer verschiet bij Club Brugge: "40 miljoen euro?!"

Club Brugge sloot zondag de reguliere competitie af met een 4-2-overwinning tegen Charlerloi. ...

1224
1224

Meer sportnieuws