Club of Genk? Tóch Anderlecht? Statistieken voorspellen titelstrijd

door
Club of Genk? Tóch Anderlecht? Statistieken voorspellen titelstrijd

Tijdens de komende dagen ligt alle focus op de nationale ploegen. Toch is het nu ook al uitkijken naar de hervatting van de clubcompetities, met name naar de start van de Champions' Play-Offs. Het belooft dan ook opnieuw een spectaculaire titelstrijd te worden.

Tijdens de eerste speeldag van de belangrijkste nacompetitie mag meteen vuurwerk verwacht worden, met Club Brugge-Anderlecht als de grote publiekstrekker. Daarnaast is het ook al uitkijken naar de derde speeldag. Dan staan de twee grote titelpretendenten KRC Genk en Club Brugge een eerste keertje tegenover mekaar.

Genk overgrote favoriet

LEES OOK Champions' Play-Offs begint met Club Brugge - Anderlecht

Die wedstrijd zou wel eens richtinggevend kunnen worden voor de rest van de PO's. Genk en Club zijn immers met voorsprong de twee grootste titelfavorieten van het moment. Dat blijkt ook uit de statistieken die het gerenommeerde data-bureau 'Opta' naar voren schuift in aanloop naar de Champions' Play-Offs.

Daarbij geldt KRC Genk als de absolute favoriet. Volgens de statistische modellen van 'Opta' hebben de Limburgers liefst 56% kans om kampioen te worden. Club Brugge is logischerwijs de tweede grootste kandidaat. Maar het percentage, 30%, is toch al aanzienlijk kleiner.

Pech voor Anderlecht en co

De kans dat nog een derde ploeg zich met succes in de strijd mengt is volgens de statistieken momenteel niet al te groot. Zo sluit Union SG de top 3 af met een titelkans van 10%. Op de drie andere clubs wordt zelfs al niet meer gerekend.

LEES OOK Dit is de stand bij start Champions' play-offs en play-downs

RSC Anderlecht moet het doen met 1%, dat halen Antwerp FC en AA Gent niet eens. Maar uiteraard hoeft men niet te wanhopen. Het blijven statistische modellen, die er straks na de eerste speeldag al helemaal anders kunnen uitzien. Maar een duel tussen Genk en Club blijft dus het meest logische scenario.

POLL: Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Leipzig hangt spectaculaire transfersom rond Xavi Simons'

Deze week worden de kwartfinales van de Nations League afgewerkt. Daarbij is het uitkijken naar de ...

7
7
Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

Rudi Garcia wist een behoorlijke evenwichtige en aantrekkelijke eerste selectie samen te stellen als ...

100
100
'Arsenal klopt aan bij Liverpool voor pikante transfer'

Arsenal FC is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen, maar dreigt andermaal met lege handen ...

41
41
'Atalanta zet zinnen op peperdure Club-sterkhouder'

In de Champions League moest Atalanta BC onlangs zijn meerdere erkennen in Club Brugge. De ...

268
268
Garcia dropt hint: 'Twee vraagtekens in basisploeg'

Donderdagavond is het zover. Dan maakt Rudi Garcia in het Nations League-duel tegen Oekraïne ...

58
58
'Daniel Muñoz maakt absolute transferklapper'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije seizoenen een ideale springplank richting de Europese ...

153
153
Oekraïne-België: Albert geeft ideale basiself prijs

Tijdens de barragewedstrijden om het behoud in de eerste divisie van de Nations League, kruist ...

114
114
'Transfer De Cuyper: totaal onverwachte club lanceert eerste bod'

Club Brugge dreigt na het seizoen enkele sterkhouders te verliezen. Maxim De Cuyper bijvoorbeeld, ...

639
639
'Heropbouw City: international Real op lijstje Guardiola'

Manchester City is bezig aan een ronduit bedroevend seizoen en dat zal komende zomer niet zonder ...

122
122
Club of Genk? Tóch Anderlecht? Statistieken voorspellen titelstrijd

Tijdens de komende dagen ligt alle focus op de nationale ploegen. Toch is het nu ook al uitkijken ...

386
386
Transfermania Club Brugge: nieuwe spits komt eraan

Club Brugge blijft de markt afspeuren voor versterkingen, met een focus op een nieuwe spits. Hoewel ...

670
670
Lukaku doet doodeerlijke bekentenis omtrent Rode Duivels

Donderdag beginnen de Rode Duivels aan een belangrijk tweeluik, want in een dubbele confrontatie met ...

243
243
Garcia maakt nieuwe aanvoerder Rode Duivels bekend

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Met de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur en Rudi ...

510
510
Union krijgt flinke meevaller voor openingsmatch play-offs

Door de interlandbreak wordt er komend weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League. De clubs ...

74
74
Twee Belgische talenten in prestigieuze NXGN-lijst

Ondanks dat de gouden generatie van de Rode Duivels tot het verleden behoort, blijft België wel ...

97
97
'Standard dreigt volgende goudhaantje te verliezen'

De toekomst van Standard blijft onzeker ogen, aangezien duidelijkheid omtrent een overname van de ...

146
146
'Belgische clubs willen transferslag slaan bij PSV'

Na een droogte van enkele jaren kloppen er dezer dagen weer de nodige Belgen op de deur bij PSV. ...

142
142
Vreven en Nainggolan alweer weg bij Lokeren-Temse?

Met nog vier speeldagen voor de boeg nadert ook de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

731
731
Antwerp kondigt eerste zomertransfer officieel aan

Antwerp zal nog stevig uit zijn pijp mogen komen om in de Champions' Play-Off een Europees ticket te ...

176
176
'Knokpartijen leveren Anderlecht alsnog zware sanctie op'

Anderlecht zal in de play-offs nog moeten knokken om opnieuw een Europees ticket te pakken en dus ...

468
468

Meer sportnieuws