Club speelt met geluk op Bosuil in knettergekke partij

door
Club speelt met geluk op Bosuil in knettergekke partij

Ei zo na werd het voor de Antwerp-supporters andermaal een onvergetelijke wedstrijd. Een oppermachtig Club Brugge nam een driedubbele voorsprong maar bezweek bijna in het slot na een waanzinnige tweede helft. Hayen en co overleefden en zetten zo druk op Racing Genk.

Club Brugge pakte vorig weekend met gemak Anderlecht in en hoopte om ook de trip naar de Bosuil tot een goed einde te brengen. Geen sinecure voor Blauw-Zwart, in de reguliere competitie ging het in het slot nog pijnlijk onderuit. The Great Old wou zich dan weer herpakken na de zware nederlaag bij Union. Hayen koos voor exact dezelfde elf spelers als vorige week, Chery en Doumbia kwamen in het elftal bij Antwerp.

Oppermachtig Club heerst op de Bosuil

Antwerp begon aanvankelijk met veel passie aan de wedstrijd, al nam Club Brugge al vroeg de partij in handen. Na dik vijf minuten spelen haalde Tzolis vanuit een scherpe hoek stevig uit, Lammens ranselde de bal uit de hoek. Even later was het wel prijs voor de landskampioen: Jutgla werd centraal aangespeeld en plaatste de bal vervolgens knap naast de thuisdoelman in de hoek. Club had de 0-1 wel heel snel op zak.

The Great Old reageerde wel meteen met een strak schot van Janssen, ook Mignolet had een prima parade in huis. Blauw-Zwart bleef echter ook nadien gemakkelijk door de linies van Antwerp voetballen. Iets voorbij het kwartier ontsnapte de thuisploeg aan een dubbele achterstand toen Jutgla op Lammens stuitte. Nog voor het halfuur kwam die 0-2 er toch: Van Den Bosch leed balverlies op de helft van Club, via een snelle counter kwam de bal bij Jashari en die bleef ijzig koel voor doel. Een VAR-check later was het doelpunt een feit.

Het kwaliteitsverschil was ook nadien immens en Club liet nog een paar keer na om een derde tegen de touwen te schieten. Op slag van rust kwam de 0-3 toch nog op het bord toen een afgeweken schot van Tzolis voorbij Lammens vloog. Halfweg leek ook deze PO-wedstrijd verstoken te blijven van enige spanning.

Strijdvaardig Antwerp ruikt aan absolute stunt

Kon Antwerp na de pauze nog enigszins een vuist maken? Ulderink begon alvast met dezelfde elf namen, Siquet kwam bij de bezoekers in de plaats van de geblesseerde Sabbe. Het spelbeeld in de tweede helft was meteen duidelijk: Club kreeg de bal, terwijl The Great Old zich in de aanvangsfase louter nog beperkte tot verdedigen.

Iets voorbij het uur was er toch een lichtpuntje voor het thuispubliek. Vincent Janssen kreeg plots veel tijd en ruimte en ramde de bal vanop een meter of twintig in de hoek: 1-3. Het spelbeeld veranderde plots compleet en Antwerp tankte vertrouwen. Een paar minuten later kwam de bal in de kluts vrij en Balikwisha... zorgde zowaar voor de aansluitingstreffer: 2-3.

Kon de remontada nog helemaal voltooid worden? De thuisploeg bleef alvast komen met pogingen van Deman en Praet, de landskampioen bezweek voorlopig niet. Het mirakel zou er uiteindelijk net niet komen, al speelde Club stevig met zijn geluk vandaag. Finaal pakt het wel drie punten en sluipt het voorlopig dichter bij Racing Genk.

Scoreverloop:

0-1 (9') Jutgla, 0-2 (29') Jashari, 0-3 (45+3') Tzolis, 1-3 (63') Janssen, 2-3 (71') Balikwisha

POLL: Verdiende Antwerp op basis van de tweede helft een gelijkspel?

Meest recent

Engelse pundits lyrisch: Neville doet forse De Bruyne-claim

Eind dit seizoen komt een einde aan het Kevin De Bruyne-tijdperk bij Manchester City. De Rode Duivel ...

17
17
Anderlecht knalt voluit met 'eigen Hans Vanaken'

Nathan De Cat is pas 16, maar wordt nu al gezien als de toekomstige draaischijf van Anderlecht. Het ...

101
101
Bom onder JPL-format: Pro League opnieuw rond tafel?

Beerschot is al ter dood veroordeeld, maar zowel in de Champions', Europe áls Relegation ...

221
221
Aanduidingen refs: derde (!) keer Laforge in Club-Genk

Na alle kritiek van de afgelopen maanden mogen de Belgische scheidsrechters terugblikken op een ...

141
141
Hayen houdt adem in: Club vreest mokerslag uit ziekenboeg

Ze maakten het zichzelf nog onnodig moeilijk, maar uiteindelijk kwam Club Brugge tegen Antwerp toch ...

226
226
Under Review: Referee Department ontleedt speeldag 2 PO's

In de play-offs neemt de druk ook voor de arbitrage dus, maar op speeldag twee viel er nauwelijks ...

89
89
'KV Mechelen en KRC Genk sluiten deal: prijskaartje bekend'

KV Mechelen flirtte heel even met de degradatie, maar na de klinkende zege tegen Dender ligt Malinwa ...

407
407
Complete make-over bij Club Brugge: "Afspraken gemaakt"

Club Brugge hoopt aan het eind van de play-offs voor de vijfde keer in zes jaar tijd met de titel ...

407
407
'Mancini ontkent bijzonder straf nieuws in Italië'

Zeer straf nieuws vanuit Italië. Daar verkeert een traditieclub in zwaar weer en Roberto ...

23
23
Toptransfer lonkt voor Standard: "Ik wil heel graag"

Bij Standard wisten ze de afgelopen dagen heel wat jonge spelers van de academie onder contract te ...

210
210
Anderlecht hoopt: een licht in de duisternis

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van KRC Genk. Alweer de 11de nederlaag van het seizoen, wat toch ...

161
161
'Anderlecht zet zinnen op smaakmaker Belgische club'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars gaan versterking halen voor de ...

177
177
Sadiki vol lof: "Dat is waanzinnig van hen"

Union SG is verwoestend aan de Play-Offs begonnen met klinkende overwinningen tegen Royal Antwerp FC ...

63
63
'Horror duurt voort bij Anderlecht: sterkhouder weken out'

Bij RSC Anderlecht blijft het slecht nieuws zich opstapelen. Enkel een bekerzege kan dit seizoen nog ...

372
372
Zéér opvallend: Vanaken vloekt op… Club Brugge-fans

Club Brugge won met 2-3 op het veld van Royal Antwerp FC. Blauw-Zwart leek op weg naar een ...

284
284
‘Eerste bod is binnen, sterrenensemble rond De Bruyne'

Kevin De Bruyne heeft nog maar net aangekondigd dat hij zal vertrekken bij Manchester City of het ...

746
746
Tolu trekt grote ogen: “Straks pakken ze onze plaats nog af”

KRC Genk won met 1-2 op het veld van RSC Anderlecht in de Champions Play-Offs. Beide doelpunten ...

248
248
'Westerlo zoekt centen: 2 sterkhouders naar uitgang'

Westerlo toonde zaterdag tegen OHL karakter door nog een punt uit de brand te slepen na een ...

84
84
Pro League reageert na ontspoorde Charleroi-Standard

Het is opnieuw geen geweldig weekend geweest voor de reputatie van de Belgische voetbalfans. Zoals ...

134
134
Guardiola kraakt eigen speler af: "Hij is niet slim genoeg"

Manchester City raakte zondag niet verder dan een 0-0 in de stadsderby tegen Man Utd en deed daarmee ...

114
114

Meer sportnieuws