In de eerste heenwedstrijden van de kwartfinales van de Champions League heeft Arsenal voor een grote stunt gezorgd. Het legde Real Madrid met 3-0 over de knie, waardoor de Koninklijke op de rand van de uitschakeling staat. Ook Vincent Kompany en Bayern München zitten in de problemen na een 1-2-nederlaag tegen Inter.
Arsenal - Real Madrid 3-0
Bij Real keerde Thibaut Courtois terug onder de lat en dat bleek snel nodig. Onze landgenoot pakte in de eerste helft uit met enkele belangrijke reddingen, waardoor een attractieve pot voetbal toch met 0-0 de rust bereikte.
In de tweede helft vielen de goals wel, met een hoofdrol voor Declan Rice. De Arsenal-middenvelder schilderde op twaalf minuten tijd twee vrijschoppen heerlijk tegen de netten. Om maar aan te geven hoe speciaal dat was: Rice had tot vanavond nog nooit gescoord op een rechtstreekse vrijschop én nog nooit had een speler in een knock-outwedstrijd in de Champions League twee vrije trappen gescoord.
⚽ 𝗗𝗘 𝗞𝗔𝗡𝗢𝗡𝗦𝗞𝗢𝗚𝗘𝗟 𝗩𝗔𝗡 𝗗𝗘𝗖𝗟𝗔𝗡 𝗥𝗜𝗖𝗘! 💣💥#UCL #championsleague #uefachampionsleague #realmadrid #real #ARSRMA #Rice #DeclanRice pic.twitter.com/YwFSJY383J
— Pickx Sports (@PickxSports) April 8, 2025
Een kwartier voor tijd draaide Merino het mes nog wat dieper in de wonde met de 3-0. Als klap op de vuurpijl eindigde Real de match ook nog met tien na een tweede geel voor Camavinga diep in blessuretijd. De titelverdediger zal volgende week een mirakel nodig hebben om niet uit het toernooi te vliegen. Al weet je met Real nooit...
𝐃𝐄𝐂𝐋𝐀𝐀𝐀𝐀𝐍 𝐑𝐈𝐈𝐈𝐈𝐂𝐄❗🤯
— Pickx Sports (@PickxSports) April 8, 2025
😍 𝐔𝐍 𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇 𝐃𝐎𝐍𝐓 𝐈𝐋 𝐒𝐄 𝐒𝐎𝐔𝐕𝐈𝐄𝐍𝐃𝐑𝐀 𝐓𝐎𝐔𝐓𝐄 𝐒𝐀 𝐕𝐈𝐄 😍#UCL #championsleague #uefachampionsleague #realmadrid #real #ARSRMA #Rice #DeclanRice pic.twitter.com/dTUTvWC1gH
Bayern München - Inter 1-2
Ook Vincent Kompany beleefde een pijnlijke avond. Hij zag zijn Bayern nochtans het best beginnen tegen Inter, maar de goal viel maar niet. De beste kans was voor Kane, maar die plaatste de bal helemaal vrijstaand nog tegen de paal.
Vlak voor rust werd dat afgestraft door Inter. Thuram legde met de hak af voor Martinez, die netjes afwerkte. In de tweede helft leek Inter die voorsprong makkelijk vast te houden, tot vijf minuten voor tijd de gelijkmaker uit de lucht viel. Uitgerekend Thomas Müller, wiens nakende vertrek bij Bayern enkele dagen geleden bevestigd werd, werd vrijgelaten en scoorde.
❤️❤️❤️ 𝙈𝘼𝙈𝙈𝘼 𝙈𝙄𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼𝘼 ❤️❤️❤️
— Pickx Sports (@PickxSports) April 8, 2025
Wat een HEERLIJKE goal van Inter 🇮🇹🔥#UCL #championsleague #uefachampionsleague #Inter #Lautaro #Bayern #BAYINT pic.twitter.com/cVmEttGto9
Kompany leek zo met de schrik vrij te komen, maar twee minuten voor tijd dompelde Frattesi de Allianz Arena alsnog in rouw. Daardoor ziet Bayern een einde komen aan een reeks van maar liefst 22 ongeslagen Europese thuiswedstrijden.