Wilmots duidt nieuwe landskampioen nu al aan

door
Wilmots duidt nieuwe landskampioen nu al aan

Nog drie speeldagen te gaan en vervolgens kan de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal losbarsten. Door de puntenhalvering die aan de nacompetitie vooraf gaat, kan er uiteraard nog veel gebeuren. Toch lijkt nu al duidelijk dat het zal gaan tussen drie ploegen: KRC Genk, Union SG en Antwerp FC.


Momenteel zijn het de Limburgers die het klassement aanvoeren. Racing kende in de voorbije weken een dipje in de resultaten, maar zette voor nieuwjaar een indrukwekkende reeks neer. Hierdoor behoudt de ploeg van coach Wouter Vrancken een bonus van drie punten op Union, dat zich dan weer zelden op een foutje laten betrappen. En achter hun ligt ook Antwerp nog gevaarlijk op de loer. De Great Old telt acht punten achterstand op Genk, maar kan beschikken over heel wat kwaliteit in de selectie.

Bij La Dernière Heure vroeg men analist Marc Wilmots alvast naar een voorspelling over de titelstrijd. En de voormalige bondscoach tipt uiteindelijk toch Union. "Het is een moeilijke vraag, maar persoonlijk denk ik Union. Ze hebben een kern die bijzonder complementair is en fysiek gezien zeer sterk is. Ze hebben ook individuele kwaliteiten", klinkt het in een video-interview.

FYSIEKE FRISHEID
In tegenstelling tot de twee andere titelconcurrenten, zijn de Unionisten wel nog actief op het Europese toneel. En dat kan toch een bepaalde rol gaan spelen. "Het zal op fysieke frisheid aankomen. Antwerp, dat wel de bekerfinale speelt, en Genk hebben geen Europees voetbal. Maar Union heeft de kwaliteiten en een sterke selectie in de breedte. Voor mij is dat de sterkste ploeg", aldus Wilmots.

POLL: Wie wordt kampioen volgens u?

Meest recent

Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

6
6
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

6
6
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

24
24
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

123
123
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

285
285
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

118
118
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

371
371
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

298
298
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

79
79
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

393
393
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

369
369
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

126
126
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

158
158
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

219
219
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

115
115
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

335
335
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

912
912
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

104
104
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42

Meer sportnieuws