Genk met neus op feiten gedrukt: "Zo word je nooit kampioen"

door
Genk met neus op feiten gedrukt:

KRC Genk incasseerde afgelopen weekend een flinke tik door met 2-0 te verliezen op het veld van directe concurrent Club Brugge. Gezien het wedstrijdverloop werd het een dik verdiende nederlaag. Stilaan worden dan ook vraagtekens geplaatst bij de Genkse titelkansen.

De Limburgse club beleefde afgelopen zomer een woelig tussenseizoen. Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe trainer aangeworven, daarnaast werd ook behoorlijk stevig aan de spelersselectie gesleuteld. Maar die veranderingen pakten aanvankelijk goed. Zo begon Genk sterk aan zijn Jupiler Pro League-campagne.

LEES OOK Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

De ploeg van Fink kroonde zich zelfs tot herfstkampioen en deed met behoorlijk dominant en aanvallend voetbal. Maar de laatste weken is de motor aan het sputteren geslagen. In de thuisduels tegen Charleroi en Kortrijk kwam het telkens nog goed weg, net zoals in bekerduel tegen Standard.

Mooiweerploeg

Op verplaatsing kon Genk echter al niet meer winnen sinds eind oktober. Met de nederlaag van afgelopen weekend als voorlopige dieptepunt. Gezien de omstandigheden leken er nochtans kansen te liggen voor de Limburgers. Maar Racing toonde in het Jan Breydel-stadion amper de intentie om voor de zege te gaan.

Analist Filip Joos stelt zich dan ook stilaan vragen bij de Genkse titelkansen. "Ik vind vooral: je staat vier punten voor, als je nu geen lef toont en geen tempo in die match brengt terwijl Club een Europese match in de benen heeft ... Wanneer ga je het dan nog doen?", klonk het bij 90 Minutes. "Volgens mij is het gewoon omdat ze er niet meer toe in staat zijn. Genk is echt een mooiweerploeg. Zo word je nooit kampioen."

Twijfels tegen toppers

LEES OOK Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

Ook Tuur Dierckx, momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging, vraagt zich af of Genk wel in staat is om een vuist te maken wanneer het om de knikkers gaat. "Ik had er al mijn twijfels bij of ze het zouden kunnen brengen tegen de topploegen in de Champions' Play-Offs wanneer het er echt toe doet. De laatste weken is het niet meer zo flitsend en ze hebben het moeilijk om het over de streep te trekken. En dat heb je wel nodig als je prijzen wil halen."

POLL: Genk komt tekort om vol voor de titel te gaan ...

Meest recent

Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

32
32
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

34
34
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

20
20
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

62
62
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

238
238
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

354
354
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

160
160
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

473
473
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

350
350
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

92
92
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

412
412
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

414
414
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

127
127
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

172
172
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

230
230
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

121
121
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

349
349
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

955
955
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

107
107
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

53
53

Meer sportnieuws