Eric Gerets ziet het somber in voor Standard: "Immense injectie"

door
Eric Gerets ziet het somber in voor Standard:

Standard Luik is nog steeds op zoek naar een nieuwe overnemer. De Rouches worden met een viertal namen in verband gebracht. Onder meer oude bekende Luciano D’Onofrio wordt naar voren geschoven. Steven Defour en Eric Gerets spraken met Het Nieuwsblad over de situatie.

Standard doet het sportief verrassend goed dit seizoen. Coach Ivan Leko heeft een duidelijk tactisch plan in de ploeg gesmeed en de Rouches staan in de top 6. Voormalige Standard-spelers Defour en Gerets zijn onder de indruk, maar zijn ook nog niet helemaal overtuigd.

Eerst zien, dan geloven

LEES OOK Groot contrast: Sels spreekt ook over terugkeer Courtois

Gerets windt zich niet meer op. Volgens het clubicoon zou het een mirakel zijn mocht Standard de top 6 halen. “De grootste verdienste van Leko is dat hij er weer een ploeg van heeft gemaakt. Het verschil met vorig seizoen is gigantisch. Toen was het werkelijk om te janken. Het siert Leko dat hij het toen niet heeft opgegeven. En ook aan de zijlijn geeft hij nooit af. Van de eerste tot de laatste minuut zit hij zijn spelers op te jagen en aan te vuren.”

Gerets liet zich ook uit over de situatie achter de schermen bij Standard. De voormalige Rode Duivel ziet het somber in. “We zullen zien. Als je naar de schuldenberg en de sportieve noden kijkt, dan is er een immense financiële injectie nodig om de club er weer bovenop te helpen. Uiteraard hoop ik dat Standard over twee of drie jaar opnieuw een kampioenenploeg heeft. Maar ik betwijfel of dat realistisch is”, aldus Gerets.

Oude bekende

Luciano D’Onofrio wordt alvast genoemd als mogelijke redder. Defour zit de kans wel reëel. “Bijvoorbeeld. Hij wordt genoemd als centrale figuur achter een bod dat last minute werd uitgebracht. Zo ken ik Luciano wel. Wachten tot het allerlaatste moment om dan toe te slaan.”

LEES OOK Dure Anderlecht-vogel vindt verrassende nieuwe uitdaging

Gerets weet ook niet meer details over de situatie van Standard. Het zal dus afwachten blijven. “Hij is vorig jaar in mei nog naar mijn zeventigste verjaardagsfeest gekomen. Sindsdien heb ik hem ook niet meer gesproken. Ik weet zelf dus ook niets meer dan wat ik in de krant lees.”

POLL: Denk jij dat Standard snel weer een Belgische topclub zal worden?

Meest recent

‘Vijf Duivels al geschrapt, twee twijfelgevallen Garcia’

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn eerste selectie van de Rode Duivels bekend. België ...

9
9
'Anderlecht krijgt alweer mokerslag uit ziekenboeg'

Anderlecht zorgde woensdag voor opvallend nieuws door met Wim Vandeven en Jacques Borlée twee ...

50
50
'Chelsea snoept Man Utd spectaculaire transfer af'

Er is geen club die de voorbije jaren meer uitgaf op de transfermarkt dan Chelsea. Sinds de overname ...

17
17
'Knaltransfer van 50 miljoen voor Malick Fofana'

De voorbije weken kwam het hard aan dat Kos Karetsas en Chemsdine Talbi ervoor kozen om geen Rode ...

36
36
Anderlecht zoekt heil in atletiek: Vandeven legt uit

Bij Anderlecht zijn ze de laatste maanden toch wat op de sukkel. In de competitie gingen maar liefst ...

71
71
Antwerp kondigt alweer plotse transfer aan

Het zijn woelige weken geweest voor Antwerp. Jonas De Roeck werd na het verzekeren van Play-Off I ...

169
169
Mourinho ziet complot na uitschakeling: "Sinds Boedapest..."

José Mourinho zal dit seizoen geen Europese prijs pakken. De Special One sneuvelde donderdag ...

74
74
'Standard hakt knoop door over deals met Genk en Union'

Standard mocht vorig weekend definitief een kruis maken over de top zes en zal straks in de Europe ...

256
256
‘Moet Praet straks opdonderen bij Antwerp FC?’

Dennis Praet tekende een prestatiegericht contract voor twee seizoenen bij Antwerp FC, met een optie ...

225
225
Hayen spreekt duidelijke taal over titelkansen Club

Met een 3-0-nederlaag op Aston Villa nam Club Brugge dinsdagavond afscheid van de Champions League, ...

281
281
Coëfficiëntenbalans: België beleeft alweer topseizoen

Na de achtste finales zit het Europese seizoen van de Belgische teams erop. Met Club Brugge in de ...

283
283
'Club Brugge wacht bang af: verlengen of verkopen?'

Club Brugge zag deze week een einde komen aan zijn straffe parcours in Europa. Daarin wisten heel ...

442
442
Cercle op zucht van stunt: "Dat was het beslissende moment"

Als laatste Belgische team verdween donderdagavond ook Cercle Brugge van het Europese toneel. De ...

83
83
'Courtois-soap laait weer op: Garcia en Mannaert in actie'

Om 15u zal Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekendmaken. Voor het ...

485
485
Kaarten geschud: ontdek hier alle Europese kwartfinales

De 1/8ste finales van de Europese competities zitten erop. En door het nieuwe format moet er niet ...

155
155
Gemengde gevoelens bij Cercle: "Dat is het juiste woord"

Met Cercle Brugge is donderdagavond ook de laatste Belgische ploeg van het Europese toneel ...

57
57
UEL/UECL: United wint dankzij Fernandes, Rangers ontsnapt na penalty's

Donderdagavond werd gestreden voor de laatste tickets van de Europa en Conference League. Manchester ...

79
79
Nieuwe beelden: jennende Courtois bespuwd, dubieuze actie Vini

Real Madrid heeft zich woensdag op de valreep geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. ...

291
291
Grote terugkeer Vanaken: "Een certitude bij Rode Duivels"

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als Belgisch bondscoach. De verwachting is dat ...

294
294
Anderlecht rondt opvallende transfer af: contract tot 2029

RSC Anderlecht wil de reguliere competitie aanstaande zondag tegen Cercle Brugge met een goed gevoel ...

351
351

Meer sportnieuws