'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

door
'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

De meest besproken transfersoap van de voorbije zomermercato, was allicht die van Victor Osimhen. Na een zomer vol wendingen belandde de Nigeriaanse topspits uiteindelijk bij Galatasaray. De kans is evenwel groot dat hij in januari alweer vertrekt.

Na sterke passages bij Sporting Charleroi en vervolgens Lille OSC, belandde Osimhen in 2020 bij Napoli. De Italiaanse club dokte ruim 70 miljoen euro en maakte van Osimhen een recordaankoop. Aanvankelijk rendeerde die investering niet zoals gewenst, maar uiteindelijk werd de Italiaanse club toch dubbel en dik terug betaald.

LEES OOK 'United haalt topspits: ruilconstructie op tafel'

In het seizoen 2022-23 groeide Osimhen immers uit tot één van de beste spitsen in Europa. Al topschutter leidde hij Napoli zelfs naar de eerste landstitel in 33 jaar. Stilaan leek het dan ook tijd voor een nieuwe stap. Maar de Italianen verlangden lange tijd een monsterbedrag, wat geïnteresseerde clubs afschrok.

Reddingsboei uit Turkije

Deze zomer haakt PSG bijvoorbeeld af, terwijl andere grootmachten niet eens een poging waagden. Enkel Chelsea drong lange tijd aan, maar vond ook geen akkoord met Napoli. Dat deed het Saudische Al-Ahli wel, dit keer lag Osimhen zelf dwars. En dus bleef een transfer uit, tot woede van club én speler.

Vervolgens raakte zelfs bekend dat de aanvaller uit de selectie werd gezet en maandenlang niet zou spelen. Maar op de valreep kwam alsnog een oplossing uit de bus. Zo zal Osimhen voor minstens een halfjaartje bij Galatasaray gaan spelen. De Turken konden hem huren en nemen zijn salaris over, al is dat mogelijk van korte duur.

Herkansing in januari

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Club wil 25 miljoen, toptransfer Sadiki'

In de overeenkomst zouden bepaalde clausules staan waardoor het huurcontract in januari relatief makkelijk kan opgezegd worden. Volgens Corriere dello Sport zou Galatasaray desondanks trachten om Osimhen minstens tot eind dit seizoen te houden. Dat zal echter afhangen van welke ploegen in januari komen aankloppen.

Het genoemde medium beweert alvast dat Chelsea een nieuwe poging wil ondernemen. Al zullen de Blues dan wel een smak geld moeten neertellen. In januari zou de spits nog steeds zo'n 80 miljoen euro moeten kosten. Komende zomer zou daar nog vijf miljoen euro vanaf gaan.

POLL: Osimhen verdient een plek bij een Europese topclub ...

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

11
11
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

11
11
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

146
146
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

239
239
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

26
26
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

93
93
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

85
85
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

25
25
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

586
586
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

48
48
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

291
291
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

674
674
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

122
122
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

479
479
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

227
227
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

487
487
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

81
81
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

160
160
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

784
784

Meer sportnieuws