Vanaf komend weekend bekampen de Belgische topclubs mekaar weer met de landstitel als inzet. Nadien zullen ze ongetwijfeld ook op de zomermercato geregeld de degens met elkaar kruisen. Zo woedt er achter de schermen momenteel blijkbaar al een hevige strijd om de handtekening van Nobel Mendy.
Eerder geraakte al bekend dat zowel Anderlecht, Antwerp áls Club Brugge een oogje hebben laten vallen op de 20-jarige Senegalees, die in het Lotto Park in januari reeds op de radar stond. Naar verluidt is Olivier Renard van plan om straks een nieuwe poging te wagen, maar intussen liggen er op de Bosuil en in Jan Breydel dus wel al kapers op de kust.
Jacht op Mendy
Al blijft Paars-Wit voorlopig de meest concrete gegadigde. "De ploeg die hem de voorbije maanden het vaakst benaderde was Anderlecht, dat ook officiële onderhandelingen met Betis was begonnen", klinkt het in Revelo. Al voegt het Spaanse medium er wel fijntjes aan toe dat ook Blauw-Zwart en de Great Old het dossier van Mendy al op de voet volgen.
Estadio Deportivo weet dan weer dat de centrale verdediger mag beschikken bij Real Betis, dat na een periode op huur vorige zomer net geen miljoen neertelde om Mendy over te nemen van Paris FC. De marktwaarde van de linkspoot, die in Sevilla nog tot medio 2027 vastligt en bij het B-elftal vertoeft, wordt momenteel op ongeveer één miljoen geschat.
Pittig prijskaartje
Hoewel hij voor nieuwjaar bovendien lang in de lappenmand lag met allerlei blessureleed verlangt het nummer zes in La Liga niettemin wel nog boter bij de vis voor Mendy, wiens prijskaartje nog volgens dezelfde bron maar liefst een vijftal miljoen bedraagt. Die som kan misschien wel nog enigszins worden gedrukt via een percentage op de doorverkoop.
Afwachten dus wie bereid is om zo diep in de buidel te tasten. Mendy mag alvast sowieso beschikken bij Betis en zou zelf wel interesse hebben in een overstap naar ons land. "Nadat hun voorstel in januari Betis omwille van de betalingsvoorwaarden niet wist te overtuigen is Anderlecht nog altijd erg geïnteresseerd", besluit het medium. Wordt vervolgd.