Antwerp bereidt 3 knaltransfers voor

door
Antwerp bereidt 3 knaltransfers voor

Paul Gheysens houdt wel van een grote naam bij Antwerp FC. Steven Defour, Kevin Mirallas, Jordan Lukaku, Dieumerci Mbokani, Bjorn Engels en Radja Nainggolan werden in het verleden met hoge verwachtingen gehaald naar de Bosuil, maar niet iedere ‘referentietransfer’ was een onverdeeld succes. Desondanks probeert de voorzitter van Antwerp volgens de geruchtenmolen om nog meerdere spraakmakende transfers te realiseren zoals die van Toby Alderweireld (Al-Duhail), Ruud Vormer (Club Brugge) en Christian Eriksen (Brentford FC).


GHEYSENS WIL NAMEN

Toby Alderweireld (33), Ruud Vormer (34) en Christian Eriksen (30) zijn stuk voor stuk gerenommeerde namen, maar anderzijds niet meer van de jongste. Bovendien zijn de financiële eisen van dit trio ongetwijfeld niet al te gering, want Alderweireld, Vormer en Eriksen strijken bij hun huidige werkgevers zonder meer een erg fraai salaris op. En daarnaast bleek het aantrekken van grote namen in het verleden niet altijd een groot succes te zijn.



“Het zal het de komende jaren toch op een meer beredeneerde manier moeten uitgeven, in plaats van een megacontract te geven aan Toby Alderweireld, zoals we nu horen”, waarschuwde Peter Vandenbempt maandag in Sporza. Bij Alderweireld rijst de vraag of hij de overstap van de Qatarese competitie goed zou verteren. Vormer heeft zijn beste jaren reeds achter de rug. En Eriksen is op het financieel en sportief gebied helemaal geen spek voor de Antwerpse bek.

TOBY ALDERWEIRELD

Op zondag 8 mei was Toby Alderweireld een opgemerkte figuur op de Bosuil. De 33-jarige verdediger werd in de loges van het stadion gefotografeerd aan de zijde van Marc Overmars, en dat deed de geruchten aanwakkeren over een mogelijke transfer van de Rode Duivel naar Antwerp FC. De entourage van Alderweireld verklaarde daarna aan Voetbal International dat het louter om een recreatief bezoek ging. “Hij had zin om eens een wedstrijd in de Belgische competitie mee te pikken”, klonk het.

Maar volgens Het Nieuwsblad is er wel degelijk meer aan de hand dan enkel een recreatief bezoek aan de Bosuil. Volgens de krant zouden Marc Overmars en Antwerp hem effectief beschouwen als een interessante piste voor tijdens de komende zomermercato - indien Toby Alderweirelds financiële eisen haalbaar zijn, uiteraard. Ondanks een verleden in de jeugdreeksen van stadsrivaal Beerschot, sluit de speler een overstap naar Antwerp FC alvast niet uit.



“In het voetbal weet je nooit”, stelde de verdediger onlangs in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik begrijp het ook wel. Ik kom van Germinal Ekeren, ik zat in de jeugd van Germinal Beerschot. Maar ik ben gewoon fan van het Antwerpse voetbal, dat kan ik niet wegsteken. Iedereen weet dat ik een Antwerpenaar ben en de stad in mijn hart draag”, aldus Toby Alderweireld. Zijn achtergrond bij Beerschot hoeft ook helemaal geen probleem te vormen, want ook Radja Nainggolan kende een soortgelijke historie.

Het is trouwens niet de eerste keer dat Toby Alderweireld in verband wordt gebracht met een transfer naar Antwerp FC. In de zomer van 2021 was The Great Old namelijk ook al een grote kandidaat om de 118-voudige Rode Duivel naar Deurne-Noord te halen. Volgens The Athletic was Antwerp toen zelfs ‘the leading candidate’ om de volgende werkgever van Alderweireld te worden, vóór de Nederlandse topclubs Ajax en PSV. Alderweireld verklaarde meermaals dat hij graag terug in België en hij volgt momenteel de bouw van zijn huis in Kapellen op de voet.

RUUD VORMER

Een andere grote naam die op de lijst van Antwerp FC staat, is naar verluidt die van Ruud Vormer. De aanvoerder van Club Brugge heeft geen grote toekomst meer als speler in het Jan Breydelstadion, waar hij zowel onder Philippe Clement als onder Alfred Schreuder op de bank verzeild raakte. Volgens Olivier Deschacht worden er alvast veel clubs genoemd die Vormer willen overnemen. “AA Gent, Zulte Waregem, zelfs Antwerp wordt genoemd”, zei de ex-speler van RSC Anderlecht op Eleven Sports.

Ruud Vormer heeft nog geen beslissing genomen over zijn toekomst, maar dit seizoen was het nochtans erg duidelijk dat hij zich niet goed voelde in een rol in de schaduw. Op 34-jarige leeftijd zou de middenvelder nog enkele goede jaren voor zich hebben, zo voorspelde zijn goede vriend Davy De fauw alvast in Het Laatste Nieuws. “Iedereen zegt dat het voorbij is, dat Rudy te oud is. ‘Maar ik voel me gewoon perfect fit’, zegt hij dan. En ik ken dat - ik heb het zelf ook meegemaakt.”



Ruud Vormer is er zelf wel nog niet helemaal uit waar hij volgend seizoen zal voetballen. Wellicht zal het uitzicht op speelminuten een doorslaggevende factor zijn. “Ik heb nog een jaar”, zei hij zondag voor de camera's van Eleven Sports. “Ik zit hier nog heel goed, voor volgend jaar weet ik het nog niet. We gaan het wel zien. Ik mag niet klagen. Ik en mijn gezin wonen ook heel gelukkig in Knokke.” De afstand tussen Deurne en Knokke is alvast niet onoverbrugbaar.

CHRISTIAN ERIKSEN

Volgens analist Eddy Snelders staat Christian Eriksen hoog genoteerd op het verlanglijstje van Antwerp FC, maar op de Bosuil moeten ze alvast niet te vroeg victorie kraaien. De Deense middenvelder gooit momenteel héél hoge ogen in de Premier League en daarnaast is hij op het financieel vlak gewoon onhaalbaar voor The Great Old. Sinds zijn hartstilstand in de zomer van 2021 maakt Eriksen een indrukwekkende sportieve evolutie mee bij Brentford FC en op die manier is hij zeker geen spek voor de Antwerpse bek.

Christian Eriksen beschikt bij Brentford FC over een aflopend contract maar de Engelse club wil hem dolgraag langer aan boord houden. Ook Eriksen zelf maakt er geen geheim van dat hij graag wil voetballen in Engeland. Daarnaast wordt de Deense middenvelder, die stilaan zijn beste niveau bereikt bij Brentford, alweer gelinkt aan topclubs zoals Tottenham Hotspur en Manchester United. Dat zijn clubs waarmee Antwerp op het sportief en financieel vlak, maar ook qua prestige en reputatie, nooit kan concurreren.



Bovendien zou de transfer van Christian Eriksen ook niet ‘gratis’ zijn, want Antwerp zal altijd een substantiële bijdrage moeten leveren om de Deen met een aantrekkelijk contract naar de Bosuil te kunnen lokken. Bij Internazionale verdiende hij bijvoorbeeld 11 miljoen euro per jaar, hoewel zijn salaris bij Brentford vandaag weliswaar van een lager niveau is. Eriksen pikt ondertussen wel terug aan met zijn beste voetbalniveau - in de beste competitie ter wereld trouwens -, waardoor zijn marktwaarde als vrije speler vreselijk toeneemt en daarom quasi onhaalbaar wordt voor The Great Old.

POLL: Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

'Comeback Vertonghen eist groot slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt straks in de Play-Offs alsnog mee te doen voor de titel, of op zijn minst voor ...

27
27
'Kompany stuurt grote naam door: transfer van 40 miljoen'

Bayern München zette deze week een aanzienlijke stap richting de kwartfinales van de Champions ...

23
23
'Club Brugge vreest: goudhaantje flirt met vertrek'

Club Brugge zal in de komende wedstrijden geen beroep kunnen doen op Joaquin Seys, die met een ...

118
118
Selectie Duivels: 'Garcia pakt uit met 36-jarige verrassing'

Komende vrijdag is het zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als Belgisch ...

283
283
'Standard wil zaken doen met Union SG: 4 miljoen euro'

Standard wil dringend duidelijkheid omtrent een overname, maar de Amerikanen talmen. Dat zorgt voor ...

119
119
Storck doet oproep "Als we dat doen bij Kortrijk..."

Het is duidelijk dat het niet aan de trainers ligt bij KV Kortrijk. Ook Bernd Storkc krijgt de ...

79
79
'Juventus plant drie zéér straffe zomertransfers'

Juventus is al jaren geen Europese top meer, dat bleek nog maar eens in de matchen tegen ploegen ...

31
31
Bertaccini en Lamkel Zé zorgen voor feest op Stayen

Om 20u45 begonnen STVV en Beerschot aan hun belangrijke partij.  STVV wist dat het moest winnen ...

91
91
Hubert verklapt waarom Lapage Anderlecht verliet

RSC Anderlecht liet Amando Lapage naar KVC Westerlo vertrekken. Hij bracht nog 500.000 euro op nadat ...

190
190
Vanderbiest blaast: "Dan mag je zelfs in 'je blootje' staan"

Besnik Hasi werd ontslagen bij KV Mechelen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

83
83
Club NXT pakt in slot drie punten na spektakelstuk

In de Challenger Pro League nam Seraing het in eigen huis op tegne Club NXT.  ...

185
185
Schmeichel komt met straffe onthulling over Riemer

Kasper Schmeichel speelde een jaar voor RSC Anderlecht en maakte een goede indruk. Voetballend was ...

189
189
'Man City verrast met oude bekende Jupiler Pro League'

Manchester City is van plan de kern te verjongen en verbreden. Komende zomer gaat Pep Guardiola er ...

93
93
Basispion Cercle Brugge doet boekje open over vertrek

Bij Cercle Brugge wisten ze de afgelopen mercato’s voor flink wat geld te verkopen. De ...

121
121
'Echte reden voor Kompany’s vertrek bij Anderlecht onthuld'

Wat zullen ze in Brussel vloeken dat ze Vincent Kompany te vroeg lieten gaan. Net op het moment dat ...

435
435
Het wordt zielig: gaat Club Brugge topaankoop dumpen?

Club Brugge haalde Gustaf Nilsson als vervanger voor Igor Thiago, maar de Zweedse spits worstelt met ...

446
446
STVV - Beerschot: Mazzu geeft dan toch toe

Vanavond staat de kelderkraker tussen STVV en Beerschot op het programma. Beide ploegen zijn enkel ...

122
122
OH Leuven ziet middenvelder naar MVV verkassen

OH Leuven heeft een uitgaande transfer afgerond. De Jupiler Pro League-club ziet Ilias Breugelmans ...

27
27
Mazzu denkt hard na: "Is makkelijk gezegd van buitenaf…"

STVV speelt vanavond de bijzonder belangrijk degradatiekraker tegen Beerschot. Felice Mazzu hoopt ...

28
28
Garcia verrast: volgende 'nieuwkomers' Rode Duivels gelekt

Binnen twee weken nemen de Rode Duivels het in de barrages van de Nations League op tegen ...

502
502

Meer sportnieuws