Daags na het ontslag van Jonas De Roeck bij Antwerp FC, heeft opnieuw een coach zijn c4 gekregen in de Jupiler Pro League. Zo maakte KV Mechelen bekend dat Besnik Hasi op straat is gezet. Hij betaalt de tol voor de mindere resultaten, al was er ook sprake van interne strubbelingen.
Aanvankelijk leek de samenwerking tussen Hasi en KVM een succeshuwelijk te worden. De Albanese Kossovaar nam vorig seizoen over en leidde zijn ploeg weg uit het degradatiemoeras. Malinwa deed zelfs nog tot het einde mee voor een plek in de Champions' Play-Offs en werd zelfs tweede in de Europe Play-Offs.
Eind april kondigde de trainer echter aan dat er geen akkoord werd gevonden over een contractverlenging. Maar uiteindelijk kwamen beide partijen er toch uit en ging Hasi alsnog door als T1. De start van het huidige seizoen was ook veelbelovend. Maar in het najaar belandde KVM in een negatieve spiraal en de coach bleek niet in staat om zijn ploeg daar uit te trekken.
Ontslag lag al op tafel
Op de stuntzege tegen Union na, waren de resultaten al enkele maanden bedroevend. Met de nederlaag van zondag op hekkensluiter Beerschot VA als pijnlijk dieptepunt. Malinwa blijft zo in acuut degradatiegevaar verkeren. Dat blijkt echter niet de enige reden voor het ontslag. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er al een tijdje sprake was van interne strubbelingen. Onze redactie maakte na de nederlaag tegen Beerschot al gewag van een ontslag. Die geluiden klonken immers al langer.
Zo werden enkele kritische uitspraken van Hasi aan het adres de spelers en het bestuur, hem kwalijk genomen. Ook aan het incident met een supporter na de partij tegen STVV werd intern getild. Maandag volgde dan ook crisisoverleg tussen CEO Frank Lagast en eigenaar Philippe van Esch. Het Nieuwsblad weet echter er sowieso al een plan op tafel lag om Hasi te ontslaan na de reguliere competitie, ongeacht een eventuele redding.
Vanderbiest als tussenpaus
Mede door de nederlaag op Beerschot werd dus besloten om al vroeger over te gaan tot actie. Om Hasi te vervangen leg KV Mechelen voorlopig zijn lot in handen van Fred Vanderbiest, die al een tijdje als assistent-coach aan de slag is binnen de club. Hij zou sowieso de twee laatste duels van de reguliere competitie voor zijn rekening nemen. Vanderbiest moet KVM uit de Play-Downs zien te houden. Ondertussen zou de sportieve leiding op zoek gaan naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen.