Voorlopig is het een pikzwarte avond voor de Belgische ploegen in Europa. Op de Brusselse akker ging Union pijnlijk onderuit tegen Ajax, dat een Belg in een glansrol zag. Het team van Pocognoli heeft een half mirakel nodig in Amsterdam om nog door te stoten.
Het was lange tijd onzeker, maar Union mocht vanavond toch aantreden op de 'akker' van het Heizelstadion. De Brusselse club was al geruime tijd een vlot draaiende machine en hoopte vandaag ook Ajax plet te walsen. Geen sinecure, de Amsterdammers stonden aan kop in de Eredivisie en reisden met veel vertrouwen richting onze hoofdstad. Pocognoli koos in zijn basis voor El Hadj, bij Ajax viel vooral de keuze op voor Mokio, het jonge talent dat nog bij AA Gent voetbalde.
Kan Ajax Mathieu van der Poel nog inschrijven voor de Europa League? #usgaja pic.twitter.com/iVSR76HRiq
— Rense Beerepoot (@RenseBeerepoot) February 12, 2025
Brusselse zandbak krijgt geen 'Vamos a la playa'
Union nam bijna een kanonstart. Na een dikke minuut spelen haalde Pasveer een lage schuiver van Ivanovic uit zijn doelvlak. Ajax nam nadien gezwind over en stak na tien minuten spelen ook de neus aan het venster: na wat geharrewar bracht Moris redding en in de nastoot ging de bal niet (helemaal) over de lijn.
Halfweg de eerste periode was er een betere fase van de thuisploeg. Sadiki deed de netten zelfs trillen, helaas voor hem en Union stond David in de fase daarvoor buitenspel. Diezelfde David mikte even later ook nog eens naast. Ondanks veel goede wil bleven beide ploegen nadien monddood, halfweg bleef de Brusselse akker nog verstoken van doelpunten.
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, dat veld bij Union-Ajax. #usgaja pic.twitter.com/3HCNULQnMW
— Martijn Schwillens (@MartijnSchwill) February 13, 2025
Amsterdammers danken frivole Belg
Mochten we hopen op beterschap na rust? Union toonde opnieuw veel aanvalsdrang, na een kleine tien minuten spelen schoot Vanhoutte iets te slap om Pasveer te verrassen. Op het uur kwam er plots een mokerslag van Ajax. Een fraaie aanval kreeg Rasmussen als eindstaion en die legde de 0-1 knap voorbij Moris.
Een splijtende counter!🏹🇳🇱 pic.twitter.com/oVZ1HErKpX
— Play Sports (@playsports) February 13, 2025
De thuisploeg kwam nadien amper tot kansen en werd op twintig minuten van het einde helemaal tegen het canvas gemept. Het was met Mokio een landgenoot die met een fraaie volley de 0-2 op het bord zette. Union deed er nadien nog alles om minimum één doelpunt te maken, iets wat finaal niet lukte. Zo lijkt het Europees avontuur voorbij voor de Brusselse club.
Zelfs in een zandbak toont Jorthy Mokio zijn klasse! 🤩🇧🇪 pic.twitter.com/D8fzC02yfz
— Play Sports (@playsports) February 13, 2025
Scoreverloop:
0-1 (59') Rasmussen, 0-2 (71') Mokio